Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselők, ti...

Kontaktlencse viselők, ti hogy mondtátok meg a szüleiteknek hogy kontaktlencsét szeretnétek? És mi volt a szüleitek reakciója-véleménye?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Megmondtam hogy nem látok a suliban az első padból sem a tábláig... aztán közöltem azt is hogy szemüveget semmiképp nem fogok felvenni, így sok lehetőség nem maradt, kaptam kontaktlencsét.
2013. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anya, kontaktlencsét szeretnék használni. Természetesen egyetértettek velem és támogatták a döntésemet.

+ Elég jó érv volt, hogy kék szemem van, ami elég érzékeny, így nyáron muszáj napszemüveget hordanom (meg télen is ha süt a nap és a hóról tükröződik), azt meg nem lehet együtt a szemüveggel. A másik, hogy olyan lehetetlenül keskeny fejem van, hogy egy normális felnőtteknek való szemüveget nem találtunk.


Jó lehet még, ha el szeretnél kezdeni valamilyen sportot (akár ilyen edzőtermi dolog is lehet, vagy egyszerűen futás, aerobik stb.) és a szemüveg nélkül nem látnál, szédülnél.


Vagy már 14? Annyi idős kortól hordhatod.

2013. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nekem még nincs kontaktlencsém, de majd lesz. Anyukámnak mondtam, hogy gimibe szeretnék majd, mondta, hogy rendben. Apukámnak már kevésbé tetszik az ötlet, de majd biztos meg fogja engedni :).

14/l

2013. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 18 éves koromig nem ajánlotta a szemész a kontaktlencsét, így sok választásom nem volt csak a szemüveg. Mondjuk nincs is vele semmi bajom. 20 éves lehettem, amikor optikushoz mentem, hogy kellene kontaktlencse nyárra :-)
2013. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!