Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

A bal szememnél, a látóterem felső részében, kb. középen van egy fekete folt. Mi lehet?

Hetek óta megvan, de csak jövő csütörtökre kaptam időpontot. Nagyon be vagyok tojva, mi lehet az?

2013. márc. 25. 16:53  Privát üzenet  

A válaszok

Szerintem "üvegtesti homály" az, amire panaszkodsz, sajnos elég gyakori jelenség. Nekem speciel mindkét szememnél látok hasonlót, eléggé idegesítő tud lenni. Leginkább akkor látni, amikor nagyon világos van, pl. nappal felnézel az égre.

Úgy tudom, hogy nem lehet ellene semmit se csinálni.

Majd oszd meg mit mondott a szemész

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2013. márc. 25. 17:06 Privát üzenet

Több oka is lehet... Nem akarlak mrgijeszteni...

- szembelnyomás fokozódás következtében retinaleválás..

- minden olyan folyamat, mely a látóideg "nyomódását" okozhatja

- vagy ami a látóközpont működését zavarja

- még azt is lehet, hogy valami (pl szempilla) "beleesett" a szemedbe és az nyomja a szemed.. (én már jártam így, nem éreztem, hogy ott van,egyszer csak valahogy kijött a "helyéről" és megszünt)

Tehát igazából bármi okozhatja.. a legjelentéktelenebb dologtól a leggázabbig..

Nem hiszem el, hogy a panaszodra csak ilyen sokára tudtak időpontot adni... Van a világon sürgősségi ellátás is, még a szemészeten is... Én tuti nem várnék addig..

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2013. márc. 25. 17:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na, üvegtesti homály lett, nem gáz. Cserébe hiányzik két dioptriám, ráadásul cilinderes a szemem. Like a sir. :)

# 3/4Időpont 2013. ápr. 4. 18:46 Privát üzenet

Hali

Akkor jól gondoltam, lényeg hogy semmi „komolyabb” probléma nem volt. :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2013. ápr. 4. 23:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gimnáziumi szóbelire így jó lesz? Fekete farmer, fehér, alkalmi felső? (JAG, Berzsenyi, Károlyi, Teleki)
Ezt fell merjem venni suliba (középiskola) ha ünnepély-szerű öltözék kell? (lent) 15/L
Olyan körömgombám van, hogy egy halvány barnás folt a nagy lábújj köröm közepén, alsó szélén meg egy fekete pont, felső szélén meg kettő tűhegynyi. Van valakinek ilyen tapasztalata? Mivel kezelte?
Miért van egy pici fekete folt a kisajkam felső részén?
Érdekelne, hogy aki már csináltatott sminktetoválást, (azon belül is felső szemhéj) neki fekete volt e? mennyi idő után kezdett kikopni? Meg bánta e vagy sem?
Győrben hol vehetnék fekete felsőt, ami a nyakanál szegecses? Nem trikó, hanem rövidujjú vagy 3/4ujjú.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!