Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A bal szememnél, a látóterem...

A bal szememnél, a látóterem felső részében, kb. középen van egy fekete folt. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Hetek óta megvan, de csak jövő csütörtökre kaptam időpontot. Nagyon be vagyok tojva, mi lehet az?
2013. márc. 25. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem "üvegtesti homály" az, amire panaszkodsz, sajnos elég gyakori jelenség. Nekem speciel mindkét szememnél látok hasonlót, eléggé idegesítő tud lenni. Leginkább akkor látni, amikor nagyon világos van, pl. nappal felnézel az égre.

Úgy tudom, hogy nem lehet ellene semmit se csinálni.


Majd oszd meg mit mondott a szemész

2013. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet... Nem akarlak mrgijeszteni...

- szembelnyomás fokozódás következtében retinaleválás..

- minden olyan folyamat, mely a látóideg "nyomódását" okozhatja

- vagy ami a látóközpont működését zavarja

- még azt is lehet, hogy valami (pl szempilla) "beleesett" a szemedbe és az nyomja a szemed.. (én már jártam így, nem éreztem, hogy ott van,egyszer csak valahogy kijött a "helyéről" és megszünt)

Tehát igazából bármi okozhatja.. a legjelentéktelenebb dologtól a leggázabbig..

Nem hiszem el, hogy a panaszodra csak ilyen sokára tudtak időpontot adni... Van a világon sürgősségi ellátás is, még a szemészeten is... Én tuti nem várnék addig..

2013. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na, üvegtesti homály lett, nem gáz. Cserébe hiányzik két dioptriám, ráadásul cilinderes a szemem. Like a sir. :)
2013. ápr. 4. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Hali

Akkor jól gondoltam, lényeg hogy semmi „komolyabb” probléma nem volt. :)

2013. ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!