Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályom van, meg...

Üvegtesti homályom van, meg lehet szokni? Pár hete vettem észre egy úszkáló foltot a szememben, már megnézettem szemésszel, mindent rendben találtak.

Figyelt kérdés
Azóta már egy vastag, ocsmány fonállá módosult. Már próbálgatok egy-két praktikát, hogy ne lássam, de pl. ha vezetéskor lenézek a sebességre majd fel, akkor szépen beúszik a látóterembe. Hozzá lehet ehhez szokni? Vagy egyszerűen életem végéig úgy kell mozgatnom a szemem, hogy ne legyen a látóteremben. Van olyan, aki már akkor se veszi észre, ha beúszik a látóterébe?

2013. ápr. 13. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni. Szedjél Luteines szemerő vitamint és igyál sokat!
2013. ápr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nem kell rágondolni, bár igaz, hogy néha nagyon zavaró, de túl világos, napsütötte helyeken a szemüveg valamit tompít. Ha nagyon ráfigyelsz, akkor jobban látod.
2013. máj. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ja, csak az a nem mindegy, kinek mekkora látóteret fed le, és mennyire úszik be a központi látótérbe. 3 hónapja vettem észre először, ami borzasztó zavaró volt már akkor is, azóta kevesebb nem lett, csak több. Ráadásul az a nagyon zavaró "darab" egy hosszú fonállá módosult, és egyre csak hosszabb és hosszabb. Nem tudom, mi lesz ennek a vége, komolyan mondom. 28 éves vagyok, pár év múlva már látni se fogok?
2013. máj. 18. 10:17
 4/23 Snooch ***** válasza:

Hozzá lehet szokni, évek óta élek velük együtt, egyre több van, de már meg sem látom őket. Tudatosan el kell terelni róluk a figyelmet, nehéz, nekem is kellett legalább 1 év, de azóta együtt élünk, jönnek-mennek a kis kukacok, gömbök és egyéb formák előttem.

Vakságot semmilyen esetben sem okoz, ezért is nem görcsölnek rá a szemészek sem, ez egy állapot, amivel együtt kell élni. És lehet vele együtt élni, nagyon nehéz, könnyen ki lehet bukni tőle az elején pláne (én nappal ki se akartam menni a házból, hogy ne lássam őket), de saját érdeked megtanítani az agyadnak azt, hogy túl lásson rajtuk és idővel már csak akkor fogod őket érzékelni, ha rájuk fókuszálsz. Hajrá!

2013. jún. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy torzítja be a fényeket, konkrétan mindent elhomályosít. Én nem tudom, hogy ezzel együtt lehet-e élni. Arról nem is beszélve, hogy egyikünk se látja, mint lát a másik, tehát hogy kinél milyen intenzív ez a jelenség.
2013. jún. 14. 09:03
 6/23 Snooch ***** válasza:

Igen, torzítja a fényeket, megváltoznak a kontrasztok, másképp látod pl este a szembejövő autók fényét, stb.

Együtt lehet vele élni, mert muszáj. Nekem kismillió van, némelyik olyan, mintha fényes fehér lenne, van áttetsző, van sötét,stb.

2013. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Nekem az a fő gondom, hogy egy foltnak indult, és az azóta egy fonál lett, egyre több irányba nő, újabb szálak, erezetek jönnek ki belőle, egyre gubancosabb. Konkrétan 10-15-ször akkora lett, mint aminek indult. Ezen felül újak is jönnek, de ez van a legzavaróbb helyen, folyamatosan gátolja a látásom bármerre nézem. Nem muszáj ezt megszokni, ha valaki meri vállalni a vitrektómiát, és talán olyan orvost, aki el is vállalja. Valószínűleg, én be fogom vállalni a műtétet, ugyanis 4 hónap alatt vált ilyenné. 28 éves vagyok, mi vár rám így a jövőben?
2013. jún. 14. 11:08
 8/23 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hány éves vagy, mikor jelentkezett először, milyen ütemben romlott, stb?
2013. jún. 14. 11:09
 9/23 Snooch ***** válasza:

Igen, nekem is olyan, hogy előbb egy pálcika mondjuk, aztán hirtelen ott van még egy és akkor már úgy néznek ki, mint egy kis Z betű pl, aztán jönnek rájuk kisebb gömbök, vannak különálló pálcikák meg gömbök is, némelyik villám alakú, stb.

Neked milyen színű az, amelyik nagyon zavar?

Nekem van egy terület, amire ha ráfókuszálok, akkor olyan, mint ha füst gomolyogna előttem és ilyen fátyolként mozog. Szóval vannak furcsaságok :D


Én most 30 éves vagyok, 2008-ban kezdtem el látni őket.

2013. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Szürkés, hisz ugye ezek ilyen árnyékfoltok. Csak az a gond, hogy egyre hosszabb, egyre összetettebb. Ha távolra fókuszálok, akkor teljesen kivehető az alakzat, vagyis ezeknek a kollagénrostoknak a formái. Illetve hunyorítva is jól megfigyelhető. De sajnos minden fényviszony mellett zavaró a jelenség, és ami a baj, hogy folyamatosan romlik. Te el tudtad felejteni akár egyetlen napra is?
2013. jún. 14. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!