Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencsém van, mely...

Havi kontaktlencsém van, mely naponta 8, max.10órát hordható. Volt már rajtam 12-14óra hosszat is, de nem tapasztaltam semmi különöset. Miben jelentkezhet a túlhordás?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 22:04
 1/6 Nosco ***** válasza:
0%
Havi kontaktlencsét hordtam én is. Elvi ugye csak 1 hónapig lehetne hordani hivatalosan. Nekem volt, hogy kettő és fél hónapig volt ugyan az a lencsém bent. Napi olyan 12-16 órát. Semmi bajom nem volt. Max estére már kicsit fájt a szemem.
2013. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobban sérül a szaruhártyád...havi lencsét meg nem hordunk 2,5 hónapig mert randa fertőzések is lehet kapni
2013. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Semmi bajod nem lehet, ennyit kibír egy normális fajta lencse, akkor van baj ha már fáj tőle a szemed, fejed is.
2013. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

szemkiszáradás, könnyezés, homályos látást tapasztalhatsz.


ennyitől nem lesz bajod.

én már hordtam 48 órát is amikor sátorozáshoz nem vittem a tartóját, és semmi bajom nem lett.

a lényeg, hogy higiénikusan tartsd, és előírás szerint cseréld a folyadékját, akkor nagy baj nem lehet.

2013. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nyilván lehet csinálni. Ha tartósan így használod, akkor az történik, hogy a szemeden lévő nyálkahártya nem kap oxigént. Ennek sejtjei ugyanis a levegőből veszik fel a szükséges oxigént. Elégtelen ellátás esetén egyrészt pusztulni kezdenek, másrészt a szervezet érzékeli a problémát, és megpróbálja vérerekkel megoldani dolgot. Ezek az érbetüremkedések és az elhalt sejtek együtt korrigálhatatlan látásromlást okozhatnak. Vagyis egy ponttól kezdve a folyamat visszafordíthatatlan, homályosan fogsz látni szemüvegben, kontaktlencsében is életed végéig.


Ha az életmódod miatt nem megoldható a 8-10 óra hordás, válassz olyat, ami bent lehet többet naponta. Én is így tettem. A szemem többet ér annál, hogy ezen spóroljak.


De ezt neked kell eldönteni.

2013. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A sok nagyszájú, aki szerint nem gond, ti vajon tisztában vagytok vele, hogy a lencse mit csinál a szemetek felszínével? Tudjátok, hogy egy túl öreg lencse víztartalma és oxigénáteresztő képessége mennyit romlik a viselése során?

Az előző válaszoló elég jól leírta. Ti nem figyeltetek a betanításon?

2013. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!