Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A látásjavító szemüvegek...

A látásjavító szemüvegek tényleg javítják a látást?

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
hát nem azért látásjavító?
2009. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra a fekete műanyagra gondolsz, aminek a közepén kis luk van, akkor ; ameddig rajtad van egész élesen látsz, de amikor leveszed, akkor ugyanúgy mint előtte. Szemüveg vagy konteklencse jobban megéri, és abban emberek közé is lehet menni.
2009. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A látást igen, de a szemed tönkreteszik.

NE HASZNÁLJ ILYET! Kérdezz szemészt.

2009. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kinek mi a látásjavító... Az a fekete szemüveg a kis pontal a közepén az nem a látást javítja hanem a szemtengelyferdülést. A látást meg szemüveggel vagy kontaktlencsével javítjuk. A kontaktlencsével óvatosan, mert drága és ha nem veszi be a szemed akkor gázvan...Marad a szemüveg.

Ilyen kérdésre csak szemész vagy optikus adhat szakmai választ, előzetes látásvizsgálat után.

2009. okt. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én két éve használtam akkor már majdnem 10-s volt a szemem. Kb három hónap után elmentem szemorvoshoz és azt mondta, hogy tökéletes a látásom 9-s szemüveggel is. Sajnos akkor eltört ez a Bálinger szemüveg és sokáig nem is vettem újat mert 5000 Ft-ba került. Miközben használtam jobban láttam és már ez meggyőzött, mivel a fáradt szemeimet mozgásra késztette a fókuszpontok keresése által. Naponta fél órát használtam számítógép előtt. Rontani biztos nem rontja a szemet, hiszen a szem tornáztatásának fontossága köztudott. Mégis hány ember tornáztatja a szemét naponta fél órát? Természetes inkább felvenni egy szemüveget ami egyből korrigálja a szemet.


A mai világban nagyon meg kell gondolni mit hiszünk el és mit nem. Sokszor sajnos csak a magunk kárán jövünk rá. De én hiszek a természetes gyógyításban. Nem mindig a gyógyszer a megoldás. Inkább természetes úton kellene elérni a javulást. Ami persze több idő, de ennyivel tartozunk önmagunknak.


A napokban ismét vettem egy ilyen szemüveget.


Találtam egy cikket itt eléggé lehúzzák a szemüveget.

[link]


Illetve találtam egy másik oldalt ahol viszont ajánlják

[link]

2014. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Bálinger szemüveg csőlátást okozhat!

Ami egy nagyon durva dolog, mert nehéz észrevenni. Látszólag éppen úgy látsz, mint előtte - tudsz olvasni, stb. - csak aztán valami jármű elé lépsz majd, mert nem veszed észre. Próbáld csak ki, hogy miközben ezeket a betűket nézed, az ujjad szépen elviszed oldalra.

Meddig látod? Úgy, hogy nem nézel arra, hanem ezeket a betűket nézed! Majdnem 180 fokban kellene látnod oldalra!


Aki ilyet szeretne használni, mindenképpen szemészt kérdezzen meg előtte!


A távol- vagy a közellátás fiatal korban azért szokott kialakulni, mert a szemgolyó alakja nem tökéletes.

Ez, ahogy idősödik az ember, javulhat, vagy romolhat is.

NEM A SZEMÜVEGTŐL!

Magától is, mert a szemgolyó formája változhat a korral.

2014. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!