Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történik ha elalszom és a...

Mi történik ha elalszom és a kontaktlencse bennt marad?

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


A lágyról tudok nyílatkozni, és arról ami max. 5-6 órát lehet bent. Homályos látás, mert a szemfehérjéről rátapadnak a sejtek (?) . Szemirritáció, pirosság.

2009. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Semmi, max homályosan fogsz látni mikor felébredsz. Csak ne csinálj belőle rendszert, mert gyulladást is okozhat. De azért 1-2x még elmegy.
2009. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig a keményről tudok írni neked. A férjemnek az volt, nemegyszer elaludt egy fárasztó nap után, olyankor volt, hogy annyira bedagadt tőle a szeme, hogy még én sem tudtam kiszedni a lencséjét és a szemészetre kellett vinni. Utána még 2 napig be volt gyulladva a szeme. Szerencsére már szemüveget hord, nagyon sok gond volt a lencsével a vége felé.
2009. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Nekem egyszer úgy "kellett" aludnom, mivel rovarcsípés érte a szememet napközben, és mikor este ki akartam szedni, abból a szememből nem tudtam (allergiás vagyok a rovarcsípésre, és nem tudom, mikor csípett meg, nem láttam, csak éreztem a viszketést, mikor már késő volt), orvos meg nem volt a közelben, csak másnap tudtunk orvoshoz eljutni. A csípés miatt maradandó sérülés maradt, önmagában a lencse nem okozott volna ekkora kárt. Eldobható lencsém volt akkor, soha előtte nem volt problémám, de a sérült szememben soha többé nem hordhatok lencsét. Még ha teljesen rendbejönne a látásom a másik szememre (minuszos dioptriával erre van esély), a sérült akkor is gyengébb maradna legalább fél dioptriával.
2009. szept. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Hát én elég sokat aludtam a lágy lencében, amit a szemorvos előtt el kell hallgatni. Attól ereződik jobban a szem, nem tiszta utána a látásod, de ha ritkán csinálod nem lesz bajod.
2009. szept. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Nekem éjjel nappalos lencsém van, heti egyszer veszem csak ki. Olyan, mintha nem is lenne a szememen semmi, nem fáj reggel, nem száraz. El is felejtem, hogy rossz a szemem.. de a sima nappali lencsékben nem ajánlom az alvást, eszméletlenül tud szúrni reggel a lencse, na meg a légáteresztő képessége se valami jó..
2009. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nekem havi,12órás van,


az utolsó hozzászóló,megtudnád nekem mondani,hogy ez milyen árban van?

2009. okt. 1. 05:52
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
szia! az Utolsó válaszoló vagyok! Hát úgy szoktam, hogy félévente elmegyek kontaktológushoz, megállapítani a lencse erősségét. Netről rendelem a lencsémet, fél évre 14000ft postaköltséggel. Már 1,5 éve ezt használom, imádom!
2009. okt. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
fel tudjuk venni a kapcsolatot esetleg?szeretnék többet tudni erről,érdekel
2009. okt. 2. 13:29
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Szerintem tudsz nekem privit írni!
2009. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!