Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Menyire veszélye a vitrectomia...

Menyire veszélye a vitrectomia? Üvegtesti homályok eltávolítása miatt érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Nem tudok együttélni a homályaimmal, és gondolkoztam a vitrectomián, de nem kértem eddig szakvéleményt. MIlyen érzés? És homályok miatt megéri beválalni?
2009. okt. 7. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyámnak üvegtesti homálya van, ő is gondolkozott a vitrectomián, de! nem csináltatja meg, úgy döntött, mert annál leszívják a belső folyadékot, és a helyét szilikonnal töltik fel, amire aztán fokozottan kell vigyázni, mert a legkisebb szemnyomás, későbbi magas vérnyomás probléma is a látásodba kerülhet, na meg mégiscsak "műszem" lesz belőle, ami még nem áll olyan fejlettségi fokon, mint kellene (ezt egy pesti szemész mondta), nos, így úgy döntött, hogy nem.
2009. okt. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem volt ilyen műtétem, azonban retina problémák miatt. Az előttem hozzászólónak annyiban is igaza van, hogy szilikon olajjal is megtörténhet a szem feltöltése. Nekem spec gázzal töltötték fel, nem volt semmi extra, azon kívül, hogy egy buborék keringett fel-le a látóteremben, ami hol nagyobb, hol több kisebb buborékra vált szét. Ez a folyadék feltöltéssel is előfordulhat. A szilikonos feltöltés hátránya egyébként, hogy az egy újabb beavatkozást vonz maga után, mert a szilikon nem szívódik fel, úgy mint a gáz. Utóbbinál tapasztalod, hogy egyre kisebb a mérete a buboréknak.

Nekem a műtétem kényessége miatt egyéb pluszok is voltak, amik sajnos alapból megnövelték a homályok számát, de egy biztos: ha eltelt a megfelelő idő s helyre jött a szemem, én megcsináltatnom. Nekem a dokim is javasolta, hogy a leírt panaszaim alapján ezek ne kergessenek az őrületbe, hiszen amennyien vagyunk, annyi eltérő homály mennyiség / típus lehet.

Szóval én nem hiszem, hogy együtt élek velük, inkább búcsút veszek tőlük :)


Abban az esetben tudom ajánlani, hogy megvitasd egy orvossal, ha tényleg zavar. Ha csak 1-2 kisebb köteg van, azért felesleges. Ha már több, és irritál, akkor inkább érdemesebb mihamarabb túl lenni rajta.

Azonban fontos megjegyezni, hogy a műtét után alapvető dolgok (lehajlás cipő miatt, guggolás, lépcsőzés, gyors felülés ágyban...) felejtésbe kell merüljenek, vagy lelassítani. Tapasztalatból mondom :)


Egyéb kérdés van a műtéttel kapcsolatban, írj bátran.

2013. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!