Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik jobb a szemnek ha...

Melyik jobb a szemnek ha TV-zés vagy számítógépezés közben felkapcsolom a lámpát vagy nem?

Figyelt kérdés
2008. jún. 23. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha felkapcsolva van az jobb, de én nemszeretem úgy :S
2008. jún. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
TVzés közben szerintem nem jó a felkapcsolt lámpa,de pl szgnél ülsz és írsz,jobb ha valami megvilágítja a billentyűzetet,de a monitort lehetőleg ne,legalábbis ne szemből érkezzen a fény.
2008. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
TFT monitorom van és mögötte van a lámpa
2008. jún. 24. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettőnél jobb, ha fel van kapcsolva a lámpa, mert nem csak egy helyről jön a fény, hanem szórtan is, és nem egy helyre fókuszálsz miatta folyamatosan.
2008. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

az utolsó kommentelőnek igaza van, mert van benne valami, hogy nem egyhelyre fókuszálok ha fel van kapcsolva a lámpa

köszönöm a válaszokat...

2008. szept. 6. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
A szemdnek sem tesz jót a sötét. Ha csak a monitor "vílágít" akkor sötét van és akkor a pupilla kitágul és ez nem olyan jó a szemnek.
2009. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyanyámnak baj van a szemével és a szemész mondta, ha nem akarja, hogy romoljon, akkor sose legyen tök sötétben sőt ne is tévézzen sötétben, mindig égjen egy kislámpa legalább. Gondolom, mert jobb a szemnek úgy.
2009. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tft monitornak az egyik előnye a régi crt-vel szemben, hogy világosban is lehet használni, pl ha besüt a nap.

Tft-nél főleg azt ajánlom, hogy égjen a lámpa. Inkább akkor kéne lekapcsolnod, ha nagyon sötét monitorod lenne, (ami nem tft).

2009. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!