Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit csináljak ha kiszárad a...

Mit csináljak ha kiszárad a kontaktlencse a szememben? Valami tipp hogy ameddig haza érek elviselhetőbb legyen? Általában 8 órát szokott bent lenni.

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél lencséhez való szemcseppet.
2013. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sokat ülsz számítógép előtt?

Amiatt is lehetnek problémák, hogy nem pislogsz eleget közben.

Pislogj!

2013. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számítógép előtt nekem is szokott. Ha anélkül is jellemző, akkor szerintem vagy túl kevés a könnyed lencsehasználathoz, vagy más anyagút kéne használnod. Esetleg a folyadékot váltogasd, kérdezd meg az optikában, hogy az adott típusú lencséhez milyet ajánlanak. Persze nem garancia, hogy neked is beválik, de általában igen.

A műkönnyet nem ajánlanám mindennapos használatra, mert a szervezet hajlamos megszokni. Meg mert a legtöbb ember nem használja el egy hónap alatt, utána sóher kidobni és tovább használja. :D

A 8 óra nagyon kevésnek tűnik nekem. Milyen lencsét használsz? Ha nem szilikon-hidrogél anyagút, akkor mindenképp válts olyanra, sokkal jobban beválnak ilyen esetben.

Illetve ami még eszembe jutott, hogyha most kezdted el használni, akkor még nem szokta meg a szervezeted. Nekem is kellett 1,5-2 hónap. :)

2013. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és a legevidensebb: nem iszol eleget. Főleg ebben a melegben. Ha lencsézel, minimum a napi 2-3 liter víz, ebben a nyári melegben pedig még több.

És a légkondi is produkálhat hasonló tüneteket. :S

2013. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!