Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A klórgaztól meg lehet vakulni?

A klórgaztól meg lehet vakulni?

Figyelt kérdés

Ma sajnos belélegeztem klórgázt. A szobában tömény szag volt, és én csak szagolgattam, párszor hogy mennyire tömény. Utána fel lett mosva a kő (nem én mostam fel) és utána már nem volt annyira tömény a szag, olyan enyhén de lehetett érzeni. Na most én utána mentem zuhanyozni, ami kb 5 perc. Most nagyon enyhe tüneteit érzem/tem. (nagyon enyhén de a szemem könnyezni kezdett (már elmúlt), a mellhasamnál, ritkán, enyhén érzek pici fájást, illetve a fejem fáj egy picit.


Kérdésem: Meg lehet ettől vakulni? Elég az, ha éjszakára TELJESEN kinyitom az ablakot, (ott ahol aludni fogok) és ez elég lesz-e arra, hogy elmúljanak reggelre a tünetek? Vagy ti miket tanácsoltok?



#klórgáz #megvakulni
2013. aug. 15. 22:21
 1/9 anonim válasza:
ember , honnan vettél te klórgázt ? Amúgy föleg fejfájás, rosszullét a tünete.
2013. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínű, a szemed csak egyszerű irritáció miatt könnyezett. Nem tudom, hogy meg lehet-e tőle vakulni, nagy adagtól, ami már szétmarja fizikailag a szemet, biztosan, na de ennél te jóval kisebb dózist kaptál.

Mindenesetre szerintem menj be az ügyeletre...

Egyébként tényleg, honnan a csudából volt neked klórgázad?

2013. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
véletlenül összekeveredett a klór egy másik tisztítószerrel, takarítás közben.
2013. aug. 15. 22:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a fejem már nem is fáj, inkább a nyakam, mert sokat gépelek. A mellhasamnál érzek egyre ritkábban apró pici fájásokat. Azon kívül persze itt-ott előjön 1-1 kisebb fájdalom a deréktól felfelé.
2013. aug. 15. 22:39
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. AZ ügyeletre nem mennék be, mert messze van, másrészt nagyon késő. Mindenkinek megy a zöld pacsi.
2013. aug. 15. 22:40
 6/9 Silber ***** válasza:

A klórgáz irritálja a nyálkahártyát (innen a szemirritáció). Ezen felül belélegezve tüdővizenyőt okoz. Én elmennék majd orvoshoz másnap, ne viccelj vele. A nyitott ablak evidens, egy éj alatt valszeg kiszellőzik (csinálj huzatot).

Legközelebb jobban figyelj oda, hipót és sósavat soha semmilyen körülények között ne önts össze, de még csak ne is tárol őket lehetőleg egymás mellett.

2013. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha nagyobb mennyiségben kerültél volna klórgázzal kapcsolatban, akkor már közben úgy könnyezett volna a szemed, hogy kérdés nélkül menekültél volna kifelé a házból. Valószínű, hogy nem lesz komolyabb bajod, ha ma is érzel komoly tüneteket, akkor irány egy orvos. Máskor pedig figyelj, hogy ne történjen meg még egyszer.
2013. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már nem fáj semmim sem.
2013. aug. 16. 14:17
 9/9 anonim ***** válasza:
A klórgáz alattomos dolog. Amikor érzed a torkodban, vagy a nyelőcsövedben, már megtörtént a baj. A dokik nem igazán tudnak vele mit kezdeni. Szerencsére igen-igen nagy töménység kell ahhoz, hogy komoly irritáció történjen, nem véletlen, hogy a háztartási tistítószerek olyan higításban kerülnek forgalomba, hogy nem egykönnyen tudnak mérgezést okozni.Mindenesetre máskor nyitott ablaknál hipózzál.
2013. aug. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!