Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 1-2 hete úgy érzem, mintha a...

Szandzsa kérdése:

1-2 hete úgy érzem, mintha a szemem sokkal rosszabbul látna kevés fényben, tehát esténként, sokkal sötétebbnek érzem a lápák fényét, mint eddig, néha meg viszont zavarják a szememet a rikító színek. Van valakinek hasonló tapasztalata, története?

Figyelt kérdés

Az tudni kell, hogy egy megfázással kezdődött a problémám, majd miután hirtelen úgy tűnt, hogy túl vagyok rajta, jelentkezett nálam a szédülés, és ez a látásprobléma. Nehéz elmagyarázni, de mintha a lápák fényét sárgásabbnak látnám, mint eddig. Sokat égnek is a szemeim. Orvostól orvosig mászkálok, neurológusnál, fül-orr-gégésznél voltam, jövő héten meg vérvételre megyek valamint szemészeti vizsgálatra.

B vitamint és C vitamint szedek nagy dózisban. Én gondoltam még vérszegénységre is, mert eddig is gyakran szédültem, elég sápadtnak mondanak, és van a családban vérszegény.

Köszönöm előre a segítséget!



#szembetegség #látászavar #fényérzékenység.
2013. okt. 13. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szürkületi "vakság": A vitamin hiány tünete
2013. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szemerő vitamint kellene szedned!
2013. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

lehet megpróbálom...

Az a baj, hogy mostanában étvágyam sincs, szinte egyáltalán, így biztosan nem jutok hozzá azokhoz a tápanyagokhoz, amikhez kellene.

2013. okt. 14. 07:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül nincs diabéteszed?

Az cukor anyagcsere zavar.

A magas vércukor szint okozhat szemfenéki változásokat, aminek lehet ilyen tünete is. A szemészeten biztosan megnézik majd. Ahhoz bele cseppentenek a szembe pupilla tágítót és 20-30 perc múlva megint behívnak és akkor tuják megnézni az ideg hártyát, nincs-e rajta fizikai változás.


Ha ez lenne az oka, akkor a folyamatos vércukor kontroll segíthet, hogy ne romoljon tovább.


Persze lehet más oka is, mint ahogy írták itt.

2014. jan. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!