Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a teendő, ha napi 10 órát...

Mi a teendő, ha napi 10 órát ülök (LCD) monitor előtt, s egy kicsit véreres a szemem? Azt is olvastam, hogy minél kevesebb fényre van szükség. Engem zavar, ha csak a monitor fénye világítja be a helyiséget.

Figyelt kérdés
A kérdésem bármiféle praktikára vonatkozik. PL; a monitor beállítása,műkönny, stb...

2013. nov. 5. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Alacsony fényerőre vedd a monitort és a háttérben legyen még valami fény, ne csak a monitor.

Rendszeresen nem jó műkönnyet használni, de néha jót tesz a szemnek. Azért lesz a gép előtt véres a szemed, mert annyira koncentrálsz, hogy elfelejt az agyad pislogni és nincs a szemeden folyadék, kiszárad és véres lesz.

A visine szemcsepp nagyon jó, van belőle gyulladáscsökkentős is, de neked a fáradt szemre való kellene. Gépezés előtt 1-2 csepp a szemedbe és semmi bajod egész nap.

2013. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Háromnegyed óránként szemtorna: szapora pislogás, a szoba minden sarkába való 3-4-szeri tekintés(csak szemmozgással) meg fel- le ugyanennyi.
2013. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eszerint, a pislogás elhanyagolásából ered a probléma. Akkor hajrá pislogás és Visine! :)Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. nov. 6. 16:46
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
A Visine-t nem szabad tartósan használni.Oculoheel szemcsepp.Homeopátiás.
2013. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit sem szabad tartósan használni, ami szemcsepp, mert később kiszárad a szem állandóan, olyan ez is, mint az orrcsepp, alakalomszerűen lehet csak használni. A pislogás a legjobb módszer:)
2013. nov. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen tudom, hogy ezen "külső" segédeszközökhöz hozzá lehet szokni.. Első körben vettem egy piros Visine-t, de utánanézek a homeopátiás szemmcseppnek is. :)
2013. nov. 7. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!