Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szeretném megvédeni a szememet...

Szeretném megvédeni a szememet a számítógép monitor káros hatásaitól, mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Programozással foglalkozok, napi 8 órát ülök MINIMUM a gép előtt. Érdekelne van-e olyan szemüveg, ami megvédheti a szememet a káros sugárzásoktól vagy tud-e valaki mondani valamilyen más védekezési lehetőséget? Tapasztalatok és ezeknek a költségei is érdekelnek. Köszönöm! 21/F

2014. márc. 6. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A mai norális LCD monitoroknál nem azért romlik a szem, mert sugároz, hanem mert egyszerűen világosabb a többi dologtól. Több fény jön belőle, mint a környezete. És nem jó a szemnek ha túl sok ideig egy helyre fókuszál. Ez ellen csak annyit tudsz tenni, hogy óránként sétálsz egyet, vagy csak nézelődsz másfelé is egy kicsit. Én néha többet is ülök a gép előtt mint 8 óra. A szemem még nem romlott 10 év alatt, de kicsit lejjebb szoktam venni mindig a monitorok fényerejét, hogy ne süsse ki a szememet annyira. A monitort kicsit lefelé nézem, azaz a teteje van a szememnél.


Nekem mással volt bajom, a jobb vállam és hozzá a nyakam fájdult meg, sokszor nagyon fájt, mert az asztalom kicsit magasan volt. Az itthoni asztal lábaiból emiatt levágtam vagy 8 centit. A munkahelyi asztal lábaiból nem vághatok le, hát ott még néha megfájdul a vállam és a nyakam kicsit, de legalább már itthon nem kínzom magam tovább. Volt hogy nem bírtam elfordítani a fejem jobbra, annyira fájt a nyakam. Ez szerencsére már elmúlt. Ha rákeresel, hogy ergonómiailag hogyan kell beállítani asztalt széket, az segít ezen.

2014. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen erről a fénykibocsátásos dologról olvastam már és látok benne rációt, valamint az elhelyezkedésünk is fontos lehet, igen. Köszönöm! :)
2014. márc. 6. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van és csodálkozom, hogy pont programozóként nem ismered az LCD működését.

A monitor előtti "éleslátást biztosító szemüveg" meg a legnagyobb kamu, ilyen nincs.

Ami biztos: ritkább a pislogás, ez szemszárazságot okoz,valamint, hogy a folyamatos közelre való fókuszálás miatt, befigyelhet 15-20 év alatt kb -0,5...-1 dioptria. De ebben sem a monitor a hibás, napi 8-10 óra A/4-es papír olvasgatása is ugyanezt tenné.

2014. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!