Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi normális első szemüvegn...

Mennyi normális első szemüvegnél az enyhe hányinger+fejfájás?

Figyelt kérdés

Ma készült el az első szemüvegem. -0,50

Utcán semmi gondom nem volt vele, nagyjából fél-háromnegyed órát viseltem. Semmi bajom nem volt.

Itthon megnéztünk egy kb 20 perces filmet, nagyjából fél-háromnegyed órát volt rajtam itt is, végig csak tévézéshez. Az elején néhány percig fájt a fejem, de aztán elmúlt. Úgy érzem, elfáradt kicsit a szemem, és nagyon nagyon nagyon enyhe hányingert éreztem, meg még picit mindig.

Ez mennyire normális? Idővel elmúlik?



2014. márc. 19. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokaknál előfordul, hogy a szem még nem alkalmazkodott az új körülményekhez ezért előfordul szédülés ritkábban fejfájás hányinger. De ez igen ritka. Nekem pár évente egy kicsit romlik a szemem és az új szemüveggel eleinte egy kicsit belibben megszédül a fejem.

De 0,50-es dioptria nem olyan vészes lehet így elsőre neked még erős. Pár óráig esetleg pár napig tart de utána én vissza mennék a dokihoz mert lehet nem ettől van.

Egyébként kényelmes a szára nem szorít?

2014. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem normális. Mikor nekem is volt először szemüvegem aligha viseltem mer mindig fájt tőle a fejem szemem, de ez ilyen 1 hét átmegy rajtad de azért vedd le nyugodtan ha fáj tőle a fejed/szemed, de ha még mindig folytatódna meny orvoshoz. Hasonló esettel volt a nővérem akkor még 7 lehetett neki is fájt és kiderült hogy nem is kellet neki szemüveg, most már 20.
2014. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!