Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Air Optix Aqua-ra váltanék...

Air Optix Aqua-ra váltanék Biofinity lencséről mert ez nem vált be eléggé. Maradhatok-e ugyan azoknál a paramétereknél?

Figyelt kérdés

Lassan harmadik hónapja, hogy kontaktlencsét hordok. Eddig Biofinity-t hordtam és még van is két hónapnyi adag belőle. 8.6-os görbületem van, az egyik szememre tórikus lencse kell. Többször van, hogy a lencsém szúr egy kicsit, vagy elhomályosodik egy-két percre a kép az egyik szememen aztán jó sok pislogás után helyreáll. Mindkét lencse sértetlen, minden nap új folyadékban van és rendesen kezelem. Többen ajánlották már az Air Optix Aqua-át. Szeretnék átállni rá, hátha jobb lesz a szememnek. A kérdésem az volna, hogy szerintetek mitől lehet, hogy ilyen problémákkal küzdök, illetve ha rendelnék Air Optix Aqua-át akkor megrendelhetem-e ugyan azokkal az adatokkal amikkel a Biofinity-m most van? Akkor is jól fog-e illeszkedni és funkcionálni?

Köszönöm előre is!



2014. márc. 28. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen! Én váltottam a kettő közt, és nem volt probléma. A szalonban mondták, hogy a meglévő paramétereim alapján meg tudják rendelni.
2014. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És meg vagy elégedve az Air Optix-al? Meg ugye nekem az egyik lenne Aqua a másik meg Astigmatism. Melyik a kényelmesebb neked?

Köszi a választ!

2014. márc. 28. 09:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mióta rátértem az Air Optixra, csak azt használom. Nagyon bevált, pedig a legtöbb lencse alatt oxigénhiányos a szemem, pirosodik. Ezzel sosem volt semmi baj.
2014. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. Most jöttem rá, hogy én eddig azt hittem Biofinity-t hordok pedig Bioflex premium és Bioflex Toric lencsét. Szerintetek akkor melyik érdemes választanom? Air Optix vagy Biofinity?
2014. márc. 28. 09:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva akarom :D Air Optix Aqua-ról akarok Biofinity-re váltani :D

De akkor úgy látom ugyanazok a paraméterek :)

2014. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem vagy megelégedve az Air Optixal?
2014. márc. 28. 10:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, többször kiszáradt a szememben, és akkor begyűrődött oldalra. Meg valamikor 3 hét után már bántotta a szememet, hiába tísztitottam rendesen. Úgy látszik kell a magasabb víztartalom nekem. A Biofinity-nek meg sokkal nagyobb a víztartalma.
2014. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Illesztés nélkül ne válts lencsét. Először én is 8,6-os görbületűt hordtam, épp biofinity-t. Nem éreztem tökéletesnek, ezért másikat kerestem. Végül egy teljesen másik görbületű vált be. A paraméterek nem teljesen egyformák, mert az anyagkülönbségek miatt máshogy illeszkedik, ezt pedig csak próbával lehet kideríteni.

Abba az optikába se mennék vissza, ahol egyező paraméterekre megrendelik a lencsét... normál esetben kapsz a másikból ingyen próbalencsét. Ha stimmel, utána rendeld meg netről akár. Csak így, hasraütésszerűen max akkor rendelj, ha 100% azonos, az anyag, stb, magyarul csak a csomagolás más.

Egyébként a tüneteid szerintem tipikusan rosszul illesztett lencsére utalnak, tehát nem ártana más fajtát kipróbálni, könnyen lehet, hogy épp a bázisgörbületet nem találták el. Vagy a folyadékkal nem passzol, érdemes utánanézni, melyik lencsetípussal melyiket ajánlják.

2014. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10%

"Abba az optikába se mennék vissza, ahol egyező paraméterekre megrendelik a lencsét... "


Köszönjük az infót, a világ jobb hely lett általa.

Szeretem az ilyen elfojtottan agresszív embereket.

2014. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Különben van olyan optika ahol ingyen adnak Air Optix próbalencsét? Szóval bemegyek és mondom az adatokat és teljesen ingyen adnak egy próbalencsét? Mert most nagyon pénz új bevizsgáltatásra viszont nincsen. :/

2014. márc. 30. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!