Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! /akik távolra...

Szemüvegesek! /akik távolra nem láttok/ Ti leveszitek a szemüveget, fa valami közeli dolgot csinálltok?

Figyelt kérdés
Anyáék szerint azért romlik a szemem, mert egész nap hordom. De szerintem ez nem így van. Távolra mindig látni kell nem? Ha pl írod a házit és meg szeretnéd nézni az időt akor fel-le veszegetem? Azt hozzátenném, hogy 3 éve nem vittek el szemészetre új szemüveget csináltatni.. És cssodálkoznak, hogy nem látok vele jól... Szerintetek?
2014. ápr. 10. 21:43
 1/5 A kérdező kommentje:
*ha
2014. ápr. 10. 21:44
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a szemüveg rontja a szemet. Mivel akkor romlik a szemed, ha sokáig közeli tárgyakat nézel, mint például könyv, monitor, TV. Ha pedig felveszed a szemüveget, akkor ugyanúgy közelre nézel, csak a szemüveg optikája láthatóvá teszi a távoli tárgyakat.

Tapasztalat: aki szemüveges volt és nem hordta annak javult a látása (persze csak ha nem csinált olyan tevékenységet rendszeresen ami gátolta volna ezt), aki pedig hordta annak tovább romlott.

Ennek ellenére jó dolog a szemüveg például olyan dolgok meglátására ami szükségszerű, mint például a tábla az iskolákban.

2014. ápr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat :) Én 1.5 évig nem hordtam a szemüvegem, de az alatt az idő alatt 1 dioptriát romlott :/ szerintem ez egyénfüggő :)
2014. ápr. 11. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
én nem szoktam levenni mert olyan rossz a szemem hogy még közelre is alig látok.(5.25)
2014. ápr. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én otthon soha nem hordom
2014. ápr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!