Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék....

Kontaktlencsét szeretnék. Elég az, ha nem megyek szemészhez hogy megvizsgáljon, hanem pl:VisionExpress üzletekben lévő kontaktológus nézi meg?

Figyelt kérdés
Mindenképp orvosi ellenőrzés kell az első lencse előtt, vagy az ezzel foglalkozó üzletek szakemberei és vizsgálatai is elegek?

2014. ápr. 12. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha egy korrekt optikába mész, aminek van saját orvosa (nem a bolti eladó, aki ért egy kicsit ehhez is), akkor elég, ha ő megnéz. Ez általában úgy működik, hogyha közvetlenül a vizsgálat után náluk rendeled meg a terméket, akkor a vizsgálatért nem kell fizetni, ha nem, akkor van valamennyi díja. Szerintem mindenképpen érdemes ezt az utat járni, hiszen a szemedről van szó, ami azért egy fontos szerve az embernek.

Egy ilyen optikában általában a lencse megérkezése után be is tanítanak, hogy nyúlj a lencsékhez, hogy ápold őket, hogy tudod kényelmesen betenni és kivenni, megmutatják és te is megpróbálhatod ott, segítenek.

2014. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vision Expressben vannak szemész orvosok(nem mindegyikben,és nem mindig,előre be kell jelentkezni).

Az Andrássy útiban tuti,hogy van,voltam már nála többször,nagyon rendes doktornő!

2014. ápr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

az ilyen üzletekben foglalkoznak vele, de nagyon vigyázni kell!!!!. Én is egy ilyen helyen voltam (kisebb optikában), de valószínűleg nem jól mérték be a szemem. mindig szúrt a kontaktlencse, egy idő után nem is hordtam, annyira fájt.

később elmentem máshova, ahol orvos vizsgált meg, és kiderült, h extra lapos szemem van, amire nem is hordhatok havi lencsét, mert az nagyon kemény. azóta minden rendben van velem és a kontaktlencsékkel :)

szóval nem éri meg ezen időt, vagy pénzt spórolni, a szemed a legfontosabb szerved.

2014. ápr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!