Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szép napot! Rossz a bal...

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Rossz a bal szemem (-3as) a jobb az elég jó. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2 kérdésem lenne:

Először is : ha a bal szememet megerőltetem legyen az a fekvőtámaszokból adódóan (természetesen más gyakorlatokban való megerőltetésre is értem) vagy csak simán gépezéstől (laposmonitor:D) rosszabbodhat, lehet valamilyen baja? Persze nem ész nélkül csinálom, pihenek meg stb csak néha ha (szerintem) túl messzire megyek mintha ööm kicsit feszülne maga a szemgolyóm.

Másik: ilyen szemekkel lehetek bokszoló? Versenyszerűen?


Hozzátenném: Az orvosok szerint azon kívül, hogy -3as és van egy csöpp tengelyferdülésem semmi baja sincsen, Látóideg meg stb tökéletes.

Még nem ért semmilyen komolyabb ütés, főleg nem a szemem.

Születésem óta rossz a szemem, aminek a gép illetve a tanulás nem tett sok jót.

19/F


A válaszokat köszönöm!



2014. máj. 15. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A gépezéstől rosszabbodhat, a sportolástól nem. A tanulástól/olvasástól sem elvileg, ha megfelelő szemüveget használsz, megfelelő távolságra tartod a könyvet és megfelelő a világítás.

A bokszolást nem tudom.


Minden esetre érdemes lenne megkérdezned az orvosodat, hogy lézerrel műthető-e a szemed, mert azzal teljesen helyre lehetne hozni. Nekem is majdnem -3-as, és nekem javasolták a műtétet, de nekem jó a szemüveg. De gondolom, szemüvegben nem lehet bokszolni. Kontaktlencse? (Nem tudom!)


Valamit mindenképpen kell hordanod, mert attól is romolhat, ha a jó szemed átveszi a rossz szerepét.

2014. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van már 2 éve szemüvegem, mondjuk lehet, hogy ezt írnom kellett volna:D De a szemüveget csak tanuláshoz és gépezéshez használnom mert normálisan látok nélküle is (utazni, ide oda elugrani), gondolom a jó szemem miatt.
2014. máj. 15. 13:00
 3/3 anonim válasza:

Azt hiszem, hogy -3,5 dioptriáig versenyengedélyt is adnak.

Egyébként, egyik ismerősöm, egy "küzdősport-polihisztor" lézeres műtéttel kezeltette a rövidlátását, azóta ugyanúgy edz, boksz, birkózás, grappling és nem amatőr szinten nyomja, bár nem versenyzik.

2014. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!