Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire káros, hogy rosszabb...

Mennyire káros, hogy rosszabb szemüveget hordok, mint kéne?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2-3 éve hordom azt a szemüveget, ami most is rajtam van, csakhogy azóta romlott a szemem. Nincs pénzem kicseréltetni, anyuméknak meg hiába mondom, mindig elfelejtjük, vagy épp most másra kell a pénz.

Egy időben volt kontaktlencsém is, és azzal nagyon jól láttam, ugyanis abból -2/-3,25, a szemüvegem viszont csak -1,75/-2,75-ös. Ezt igazából nem is érzékelem, hacsak valami épp el nem akarja a bal szememet, akkor homályos lesz a kép.

Úgy tudom, ez azért nem jó, mert így a szemek erőlködnek, hogy korrigálják a látást, amitől tovább romolhatnak, viszont nekem már bő egy éve ilyen. Igyekszem tudatosan figyelni rá, hogy ne erőlködjek, vagy csak ritkán, pici időre, amikor muszáj, de félek, hogy tovább fog romlani a szemem.

Amikor kontaktlencsét hordtam, nagyon rossz volt az a pár perc, amíg egyikről átváltottam a másikra, mivel nem egyenlően tért el a két dioptria, picit mindig olyan furcsa, szédítő érzésem volt.

Mindenképpen és azonnal cseréltessem ki a szemüveglencséket?

19F



2014. jún. 22. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
nekem is sok ideig volt regi lencse. Szerintem az rosszabb ha erösebb lencset hord valaki mint kene. Sulyos problema nem lehet belöle,a szem nem szokik hozzä mindig az erösebbhez,de ha nagyon rosszä välik az ällapot,rosszabbodik a szem nem ärt a csere
2014. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!