Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek a kontaktlen...

Mi a véleményetek a kontaktlencséről? Érdemes használni, vagy inkább maradjon a szemüveg?

Figyelt kérdés
Döntés képtelen vagyok. Melyik legyen szemüveg vagy kontaktlencse? Sokszor jó lenne a kontaktlencse, mert a szemüveg zavar amikor fellépés van, de nélküle meg nem látok nagyon. Napszemüveget se tudok felvenni. Mi a tapasztalatok a kontaktlencséről? Ti hogy oldjátok meg a napszemüveg problémát?

2014. júl. 7. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. Miért nem veszel napi lencsét? Igaz, hogy drágább, de ha nem minden nap használod, csak pl. fellépéskor, vagy ha sportolsz, akkor tökéletes. Nem kell hozzá folyadékot meg tokot se venni, nincs vele macera. Aztán ha nagyon megszereted, áttérhetsz az állandó lencsére.
2014. júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Évekig használtam lencsét, nagyon szerettem. Egy évtized alatt egyszer fordult elő, hogy elszakadt, és csúnyán begyulladt. Úgy néztem ki, mint aki hegesztett. Az volt a baj, hogy reggel nem vettem észre, hogy picit beszakadt, és úgy rektam fel. Útközben már éreztem, hogy kényelmetlen, szúr, de nem volt lehetőség kivenni. Mire a munkahelyre értem, be is gyulladt.

Amúgy nagyon szerettem, az ajánlott egy hónap helyett mindig négy-öt hónapig használtam egy pár lencsét, soha semmi bajom nem lett.

A rendszeres tisztítás, ápolás nagyon fontos. az ápolófolyadék elég drága havi szintén, de ettől Függetlenül Megéri lencsére váltani. Nekem anyagi okai vannak, hogy per pillanat szemüveget viselek.

2014. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
en egy eve hordok kontatlencset...eloszor rendeltem a neten napit hogy kiprobaljam...jo volt es azota mar havit veszek...a hozza valo viz nekem eleg sokaig kitart es en eddig mindig kaptam hozza tartot szoval azzal se volt baj ...ahogy irta az elottem levo mindennek meg van az elonye es hatranya ...en ez alatt az egy ev alatt kicsit meguntam a kontatlencset es visszaterek a szemuvegre ...kicsit meguntam hogy suli kozbe reggel komas allapotba be kellett raknom a szemembe aztan mikor faradtan haza ertem akkor meg vegyem ki ...igaz hogy ez a ket muvelet nem tart egy percig se de en mar unom:-D...es mielott veszel kontatlencset akkor menj el szemorvoshoz , es a neten nezz videokat hogy hogyan kell a kontatlencset helyesen betenni ...vagy ha gondolod kerdezhetsz tolem is nyugodtan:-)
2014. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt azért nem javasolnám, amit a második csinált (hogy a havi lencsét több hónapig használta). Örülhet, hogy semmi baja nem lett. Nem szabad túlhordani a lencsét, mert nagyon csúnya dolgokat okozhat.
2014. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 éve hordok lencsét, mellette persze a szemüveg is megvan.

Csak ajánlani tudom. Soha, semmi problémám nem volt vele.

Kényelmes, esztétikus, hisz nincs rajtam a szemüveg, de mégis tökéletesen látok.

Havi lencsét hordok. Amit cserélek is, 30 naponta! Eszedbe ne jusson tovább hordani, mint 1 hónap. Súlyos szemproblémákhoz vezethet! Egy bakteriális fertőzés, akár a szemed világába is kerülhet!

Szóval próbáld ki nyugodtan, hidd el megéri!

26/L

2014. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálod ki? Én pont ma voltam optikusnál ugyanezért. Ha még sosem volt kontaktlencséd, elsőre egy próbalencsét kapsz, ami mindössze 1500 Ft. Ha bejön a dolog, megrendeled hosszabb időre, ha nem, akkor meg maradsz a szemüvegnél. Szerintem egy próbát megér.

Nekem napszemüveg sosem kellett, de több ismerősömnek is van dioptriás napszemüvege. Sötétített üvegből ugyanúgy meg tudják csinálni ma már a szemüveget. Vagy olyan lencse is van, ami fényre sötétedik, de azt nem mindenki dicséri. Állítólag már viszonylag kevés fénytől is elkezd sötétedni, nem csak akkor, amikor hét ágra süt a nap.

2014. júl. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont a mai nap próbáltam ki. Ma voltam orvosnál és kaptam próbalencsét. Nagyon nehezen bírom berakni-kivenni :/ De szerintem jobb mint a szemüveg.
2014. júl. 11. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!