Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homály megszüntetésé...

Tanárnő kérdése:

Üvegtesti homály megszüntetését célzó műtéte volt valakinek?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Sikerült a műtét? Gyógyulási idő?

2014. júl. 9. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A legtöbbet itt lehet erről olvasni:

[link]

A tapasztalatokból látszik, hogy a lézeres kezelés és az egyéb alternatív gyógymódok (C-vitamin, antioxidáns, szemmasszázs, biorezonancia...) tökéletesen hatástalanok.

Egy dolog működik a vitrektomia, ez a része pörög leginkább a fórumnak:

[link] forums/2/Floaters-Only-Vitrectomy/Floaters-Only-Vitrectomy

annyiban torzít azonban a kép, hogy a pozitív dolgokról sokszor csak egy két mondat van, míg akinél valami probléma lépett fel nyílván hosszasabban írja le.

Mindenestre tanulságos.

Egy aktuális negatív eset:

[link] topic/5463/Recent-PVD-induced-FOV-PostOp-disaster-Hazy-Vision-grey

és egy pozítív:

[link] topic/5551/Hi-from-Holland


én google fordítóval nézegetem az oldalt :)

és a műtét határán állok, egész egyszerűen nem hiszem el, hogy nincs egész Magyarorszáhon egy szemész akinek van ez a problémája és elmondaná a többi szemésznek, hogy bmeg ez bizony betegség mégpedig a legdurvább fajtából, kezelni kell, kutatni a biztonságos megoldást.

Úgy gondolom, hogy addig mondogatták egymásnak a szemészek, hogy ez nem betegség, hogy a végén tényleg el is hitték, így normális kezelést is elfelejtettek kitalálni rá... A páciensek meg szívnak. És mivel ez nem betegség, hiába munkaképtelen az ember emiatt, nincs semmiféle rokkantság, vagy átképzési támogatás semmi.... Éld az életed, mintha minden a legnagyobb rendben lenne... Rémálom...


Én ősszel azt hiszem nekiugrok, Külföldön vannak legalább megértő orvosok. Magyarországon annyira lebeszélőek, hogyha látják is a problémát nem tudják elhinni, hogy micsoda pokol ezt megélni minden egyes nap. Így meg elég nehéz kés alá feküdni.


üdv

2014. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A Tömő utcában Resch Miklós szemésznél jártam, ő végez ilyen műtétet, szándékomban áll ismét elmenni hozzá, és megműtetni magam, mert valóban, ahogy mondod, nagyon sok mindenben hátráltat az állapotom. (Csak annyi: rajztanárként dolgoztam eddig...)
2014. júl. 11. 09:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy megjegyzésem lenne még a témához, amin fel szoktam bosszantani magam:


- Ez a jelenség a természetes öregedési folyamat része, ezért nem kell kezelni.


Ez egész egyszerűen nem igaz, én legalább 100 embert kérdeztem meg erről a dologról, és ezek szerint egyáltalán nem normális az üvegtesti homály, leginkább hülyének néznek, hogy mi van... nem is értik miről beszélek. Pedig az orvosok szerint ez mindenkinek van, hát szerintem meg senkinek nincs, csak egy-két szerencsétlennek, akiet meg bolondnak nézik a szemészek "Ó hát ennyi mindenkinek van, ne foglalkozzon vele..." Persze, kissé megdöbbenne a szemész ha látná azt amit én látok, pedig olyan diagnózisom is van, hogy "üvegtest: tiszta"


Erre mindig az a magyarázat, hogyha ök tisztának látják az üvegtestet, én meg nem akkor az úszkálók nagyon közel vannak a retinához és nagyon kicsik. Így én őket nagynak látom, ők viszont nem látják. Premacular bursa úszó hivatalosan. Igen ám de ekkor felteszem a mérnöki kérdésemet: A retinán ugyebár fordított a kép, ha ehhez nagyon-nagyon közel úszkál valami, akkor ő a fordított képre vet árnyékot, így az úszkálóknak fordítva kéne úszkálniuk! De nem, én mindig lentről tudom fellőni őket, majd szépen leejtőernyőznek a szemem előtt. Hatalmas élmény lenézni vezetés közben a kilométerórára, vagy számítógépezés közben lenézni a billentyűzetre vagy az asztalra majd vissza...

Hogy miért nem úszkálnak fordítva a premacular bursa úszók még egy szemész se tudott magyarázatot adni! Volt aki azt állította, hogy ezek szerint nyugalmi állapotban nem is lent, hanem fent vannak. Igen ám, de a fél perce kezembe adott diagnózison az volt, hogy az üvegtest alján úszók... Hagyjuk is, szerintem a szemészek se tudják egész pontosan, mi is ez az őrület. De az egész biztos, hogy nem a természetes öregedési folyamat része.


És ha az is, a szürkehályog is az! Innentől kezdve ne kezeljék a szürkehályogot se...


Na megyek beveszek egy xanaxot, a szemészek szerint úgyis ezzel kell kezelni ezt a betegséget és nem rájuk, hanem a pszichológusokra tartozik...

2014. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


én is az üvegtestihomályos nem(???) betegek táborát gyarapítom. eddig egy dolog segített, egy humorista sorstárs:


https://www.youtube.com/watch?v=PLT96kAkbWk


ajánlott adag napi min 1x megnézni :)

2014. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Természetes öregedési folyamat?? Bocsánat, hogy így off-olok vagy mi, de 17 éves vagyok, és üvegtesti homályom van! Akkor ez csak rosszabbodni fog?
2014. okt. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én sem hiszem, hogy ez kortól van, bár nekem ezt mondta a szemorvos 49 éves koromban, amikor kezdődött. 17 évesen, jaj,te szegény!
2014. okt. 9. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!