Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most kaptam meg első szemüvege...

Most kaptam meg első szemüvegem. Valakinek volt ilyen a problémája? .

Figyelt kérdés

Cilinderes szemuveget kaptam.

Alapvetően jó, első perctől fogva tudom használni, sokkal élesebb minden. eltünt az elmosódottság és megszünt a fejfájás. Igaz csak +0,5-ös. Szemüveg nélkül kettőslátásom van, semmmire nem tudok fókuszálni.


Azonban felfedeztem,hogyha a szemüvegembe a hátuljáról nézek bele,akkor sokkal élesebb. Mi lehet a probléma? Vagy ez normális és még szoknom kell? Lehet az sem segít,hogy nagyon keskeny a keretem,így beszűkül a látóterem,de annyira keskeny az arcom,hogy nem találtam sehol megfelelő keretet, csak ilyen picikét.


2014. júl. 12. 08:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzászólni,hogy szemüvegem PLÁN cilinderes, tehát a sima dipotriaértékem nulla. És a cilinder értéke +0.5.
2014. júl. 12. 08:15
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogyhogy "a szemüvegembe a hátuljáról nézek bele,akkor sokkal élesebb" ?

Honnan a hátuljáról? A lencse nem az arcod felé eső oldaláról nézel bele? Mert az normális, hogy az élesebb.

2014. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ugy értem,hogyha a szemuveg keretet a kezembe veszem és gy nézek bele a lencsekbe,tehat nem felvéve,hanem épp forditva. Igy nem is tudnam felvenni,hiszen a szemuveg szára igy pont ellenkező iranyba néz.


Tehat igy nem homoru,hanem domboru a lencse.


Nem tudom,hogy igy érthető-e.


Szoval igy sokkal élesebb a kép,mintha megforditva, rendesen felvenném a szememre.

2014. júl. 12. 11:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ez normális, ne törődj vele :) Viszont ha hosszan néznéd úgy, akkor kiesne a szemem. Nekem erős a dioptriám, már így "hátulról" belenézni is nagyon fáj, húzza a szememet, de tényleg élesebb.
2014. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat,szép hétvégét!!
2014. júl. 12. 13:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha egy távcsőbe visszafelé nézel bele, sokkal élesebb képet kapsz mint normálisan. Ugyanis a kisebb kép mindíg jobb...
2014. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!