Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a különbség a színezett és...

Mi a különbség a színezett és a színtelen kontaktlencsék között?

Figyelt kérdés
Korábban rendeltek nekem az optikában egy Bioflex színezett kontaktlencsét, tehát nem színes, azaz ugyanúgy zöld színű volt a szemem azután is. Most a neten hasonló típusú lencsét akarok rendelni (ugyanaz a gyártó csak ez rendes Toric lencse, korábban pedig Premium Toric lencsét használtam), minden egyezik (alapanyag és összetétel, oxigén áteresztés), kivéve ez az egy tulajdonság. A kérdésem tehát az lenne, hogy mit is jelent ez a "színezett" kontaktlencse?

2014. szept. 20. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi kulonbseg. A színezett azt jelenti, hogy egeszen enyhe, kékes színű, ami segíti, hogy konnyebben megtaláld a folyadekban. Amennyiben tobb szín van felsorolva, akkor viszont olyan lencsebolt van szo, ami valamilyen mértékben megváltoztatja a szemed színét.
2014. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A CooperVision lencséket mennyire kockázatos túlhordani, mert ezen a héten járt le az előző, viszont csak most rendeltem meg a kérdésben említett lencsét és 4 hetet kell rá várnom. Amióta elkezdődött egy hete a szorgalmi időszak csak 3-4 napig hordtam, előtte viszont csak 2-3 napig. Lehet ebből problémám?
2014. szept. 20. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a markát. Én Baush and Lomb PureVision 2HDt használok, az 30 napos kiterjesztett viselő ész lencse, tehat elsején beteszem, 31.-en meg kiveszem. Volt mar, hogy par nappal tovább maradt, nem volt gond. Anno nekem szemész azt mondta, hogy ha semmi irritáciot nem érez az ember, akkor nem valószínű hogy gond lesz.
2014. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!