Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valaki sokat számítógépezik...

Ha valaki sokat számítógépezik vagy közelről nézi a tévét és emiatt megromlik a látása, az közelre nem fog jól látni, vagy távolra?

Figyelt kérdés

2014. okt. 23. 13:14
 1/3 anonim válasza:
Távolra.
2014. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ertem es ez tuti? honnan tudod?
2014. okt. 23. 22:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ún. alkalmazkodási görcs miatt (szemlencsemozgató izmok) erre az 50-100 centire áll be legjobban, messzebb erőlködni fog.

Egyes szemészek vitatják, ebben van is valami, mert vannak rövidlátók az egészen fiatalok között is és jól látók a monitort bámulók között is.

Én 20 év alatt kb -1 dioptriát szedtem össze, de ez nem biztos. A szemész szerint ez előtte is meg volt, csak amíg az ember fiatalabb, a szeme még kikorrigálja.

Van viszont 1 előnye az enyhe rövidlátásnak: lehet hogy soha nem kell (vagy csak nagyon soká)olvasószemüveg :) Az öregszeműség ugyanis pluszos dioptriával korrigálható és ez (közelre) pont kiegyenlítődésre kerülhet a mínuszos rövidlátással.

2014. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!