Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse /szemüveg?

Lady Amanda kérdése:

Kontaktlencse /szemüveg?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Elég rosszul látok TÁVOLRA, de nem akarok orvoshoz menni, mert nem akarok szemüveget, de ez viszont már nem állapot, ahogyan látok, illetve nem tudnám megszokni.. (véleményem szerint)

A szüleimnek nem igazán merem előadni a kontakos sztorit, hogy inkább azt hordanék, merthogy mindenki dicséri.. (persze tudom, hogy nagy odafigyelést igényel) Valamint a szüleim hadi lábon állnak a lencsével, merthogy "nem jó, ha egy idegen anyag van a szememben"...

Meg ugyebár az ár sem utolsó szempont...

Szóval.. szeretném, ha valaki (normális) normálisan leírná, hogy miért szereti, mennyivel kerül többe, mik az előnyei és a hátrányai, hogy mennyi ideje viseli, és hogy mik a saját tapasztalatai...

Köszi szépen a normális válaszokat.. :)



2014. nov. 18. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
kontaktlencse mellé kell szemüveg, mert nem mindig hordhatod a kontaktlencsét - annak meg nincs értelme, hogy azzal, hogy nem veszel megfelelő látáskorrekciót még tovább rontod a szemed
2014. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia! én 11 éves korom óta vagyok szemüveges, 16 éves korom óta hordok kontaktlencsét (20 éve!)

nekem nagyon bevált a lencse, de én tényleg odafigyelek, hogy jól viseljem, ne hordjam túl. szoktam szüneteket is tartani,(egy-két nap) és félévente-évente elmegyek ellenőriztetni. meg hát a nap egy jó nagy részében szemüvegben vagyok otthon.

nekem lágy lencsém van, és havilencse. ennél hosszabb ideig ne hordjál egy lencsét sztem, tehát a 3 havi az már nem olyan jó sztem.


a szemüvegben mi a nem jó: nem látsz benne oldalra, ami lencse után nagyon feltűnő. kettő: nem tudsz benne sportolni. három: ha esik az eső, semmit sem látsz.

de mégis kell a szemüveg, mert a lencse kiszárad, már este nem jó benne lenni, és kell a szemet szellőztetni. valahogy otthon kényelmesebb a szemüveg.


nekem a lencsétől semmi bajom sincsen! annak van, aki nem jól hordja, benne alszik, stb. ilyet sosem csinálok. kell néha cseppenteni műkönnyel.


volt olyan, hogy nem jól vettem ki, és szaruhártya-sérülésem lett, de elmentem a dokihoz, és 1 hét alatt rendbejött. azóta vigyázok, megtanították, mit nem szabad.


én az ofotértnél veszem, az magyar cég, és nekem fontos, hogy lehetőleg a magyar ipart támogassam, de emellett meg vagyok elégedve persze, mert az nem lenne elég: tehát van törzsvásárlói kártyám, amivel évente + ha vmi baj van, vagy kérem, ingyenes a szemvizsgálat. mindig több ezer forint kedvezményt kapok a lencsére, de csomószor vannak plusz akciók is lencsére, szemüvegre.


a folyadékot én a rossmannban veszem, mert ott sokkal olcsóbb, és nekem nem is váltak be, amiket az ofotértben kínálnak (2x-es 3xos áron, és irritálták a szememet). szemcseppet a gyógyszertárban veszek, szintén, mert harmadáron megkapom. de lencsét nem vennék illatszerben. szóval inkább fizetek többet, de legyen megbízható meg személyre szabott.


mióta lencsém van, alig romlott a szemem, mert ugye közel van a szemhez, más valahogy az egész látási folyamat. mikor csak szemüveget hordtam, mindig romlott a szemem, folyamatosan és viszonylag gyorsan. szóval ilyen szempontból is szerintem beválik.

2014. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szemüveggel csak keretek közt lát az ember, ha koszos, poros lesz az zavaró és rontja is a szemet. A kontaktlencsénél nincs ilyen. Berakod reggel és tökéletesen látsz, nem lesz koszos, poros, stb. Nincs vele semmi gond. Este kiveszed és kész. Az új fajta lencséknek nagyon jó oxigén áteresztő képessége van, a szemnek nem árt egyáltalán. Az idősebbek talán azért hiszik hogy káros, mert az ő idejükben még kemény lencsék voltak, ami valóban nem épp a legjobb dolog.


Nekem nincs szemüvegem, sose volt szükségem rá lencse mellett, mivel úgy sem venném fel a szemüveget, felesleges is lenne csináltatni. Kontaktlencsét hordok mindig, minden helyzetben már évek óta. A szemem azóta javult is egy fél dioptriát.

Nekem a lencsém 5600 ft, ez 3 hónapra elég, szerintem nem egy nagy összeg.

Ha rossz a szemed mindenképp kell valami, menj el egy kontaktlencse vizsgálatra optikába és kapsz hozzá egy pár próbalencsét, ami hordható 1 hónapig. Meglátjátok hogy válik be... nem hiszem el hogy a szüleid nem mennének bele ebbe. Főleg ha tudják majd hogy rossz a szemed és megmondod hogy szemüveg nem kell neked mert nem vennéd fel... nincs más választásuk mint lencsét venni. :)

2014. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!