Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a véleményetek a lézeres...

Akosrakos kérdése:

Mi a véleményetek a lézeres szemműtétről? Én attól vélek, hogy sajnos ez még nem rendelkezik olyan hosszú múlttal és rettentően kockázatos, ráadásul a sikertelen műtétekről nem is beszélnek.

Figyelt kérdés

Decemberben leszek 18 éves. Persze nem most akarnám megcsináltatni a szememet, hanem akkor amikor már rendesen beáll a dioptria és nem fog romlani. Én ilyen 20-21 vagy 22 éves koromra gondoltam, mert sokan azt mondják, hogy addig még nő a szem. Na most sajnos ennek tényleg nagyon nagy a kockázata. Honnét tudom,hogy 10 vagy 20 év múlva nem fogok megvakulni? Mert ha az emberen egy ilyen műtétet végeznek akkor azt nem lehet helyre hozni.Sajnos az orvosok lesz@rjáka pácienst, hogy elrontják a kezelést,mert sajnos csak pénzre mennek. Meg azt is halottam, hogy az orvosok is nagy része szemüveges,mert ők is kockázatosnak tartják a műtétet. De nem is akarnék szemüveget és kontaktlencsét sem viselni. És én nem hinnék abban,hogy egy pár év múlva már biztonságosabb lesz ez a műtét. Szemtornát csinálom csak sajnos nem annyira látok változást benne, mert a szemem nagyon rossz. A bal szemem -5.00 a jobb -4.75 vagy 4.50.


Amit hallottam:Anyukám egy ismerősének a lányának azt mondta az egyik ismerőse aki ilyen szemklinikánál dolgozik, hogy meg ne csináltassa, mert rengeteg sikertelen műtét van.


Szóval tanácstalan vagyok!



2014. nov. 26. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem múltkor szemészemet, azt mondta, hogy manapság már kevés sikertelen műtét van. De amint eléred a kb. 40-50 éves kort, addigra távollátó szemüveg kell. Amúgy meg a rövidlátó azt is korrigálja. Szóval most megérné e 20 év szemüveg nélkül, hogy aztán megint hurcolásszam?
2014. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven megéri a 20 év szemüveg nélkül... :)


Kérdező, attól ne félj, hogy 10-20 év múlva, vagy valaha is megvakulsz, mert korábban volt egy lézeres szemműtéted, ez butaság, ilyen nem fordulhat elő. "Az orvosok nagy része szemüveges" - ne ebből indulj ki, ha megkérdeznéd őket, valószínűleg nagy részük nem azt mondaná, hogy azért viselik még a szemüvegüket, mert a lézerkezelés túl kockázatos, számos más oka is lehet. Például az, hogy nem mindenki alkalmas a lézerkezelésre. De hidd el, ha egy normális helyen (egy neves lézerklinikán) alkalmasnak találnak a kezelésre, akkor nincs mitől tartanod. Persze azt ők sem tudják garantálni, hogy az évek alatt nem romlik vissza némileg a látásod - abban az esetben, ha egyébként is változott volna még, ezt a változást sajnos a műtét sem "állítja meg".

Ha bármi kérdésed lenne a szemműtéttel kapcsolatban, írj nyugodtan, én néhány hónapja estem át rajta.

2014. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%

A szem romlik.nincs olyan,hogy "beáll a dioptria és nem fog romlani" addig is romlik.eddig is romlott...

Az orvos sem tudja,hogy 10-20év mulva megvakulsz e de nem is kell ezzel foglalkoznia.

ő neki most kell jól csinálnia műtétet.

Az orvos nem szarja le a pácienst mert nem tudja,hogy ha beperlik akkor hogy dönt a bíróság,egy műhibaper esetén,és az engedély elvesztése nem vicces.

Azért is lehet valaki szemüveges mert,jól áll.Vagy olyan problémája van ami nem műthető.


ha nagyon félsz akkor egyszerre csak az egyik szeed csináltasd meg,és ha az oké akkor másikat is.

én is csináltatnám,ha volna zsém.

2014. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem egy elég jó klinikán műtöttek, ahol az orvosok is emberségesek voltak, az elején elmondták és leírták, hogy 50 éves kor körül lehet, hogy megromlik az ember látása, ahogy ez egyébként egy "normális" emberrel is előfordulhat. Elmondták azt is, hogy fájni fog, hogy zajlik a műtét stb., én amikor bent voltam, biztonságban éreztem magam. Mondjuk tudtam, hogy a doki már évtizedek óta praktizál.

A szemészem azt mondta, hogy 10-20 ezer műtétből rontanak el egyet, ami annyiban nyilvánul meg, hogy foltokat látsz... Vakság max. akkor lenne lehetséges, ha a műtét után irdatlanul megterheled a szemed.

2014. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!