Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a 2hetes/1 hónapos éjjeli/nappali lencsehordásról?

Figyelt kérdés

-Éjszaka nem csúszik félre?

-Nem szárad ki, (akár a fűtéstől, vagy csak úgy..) nem tapad túlságosan rá a szemre?

-Bevált vagy nem?

-Egészségesebb e mint ha napi lencsét hordok és folyamatosan nyúlkálok a szemembe?

-Smink nem gond neki?(hisz a lencse folyamatosan a szemben van)

-víz nem árt neki? (fürdés,hajmosás,úszás,..)

-Jó/rossz márkák ezzel kapcsolatban?

-Negatívumok?

Minden érdekel, köszönöm a hasznos válaszokat!:)



#márka #szemszárazság #havi lencse #2hetes kontaktlencse #éjszakai-nappali
2014. dec. 5. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem éjjel-nappali van, de csak azért, mert mindig tovább vagyok fent, mint 12 óra, és akkor nem kell aggódni azért, hogy jaj most elmegyek valahova, de lehet hogy este lesz program, akkor vinni kell az egész szettet, hogy lecseréljem szemüvegre.

Bevált teljesen.

Szemcsepp van nálam, azt használok, ha kiszáradna, de ritkán fordul el.

Sminkelni nem sminkelek, szóval azt nem tudom.

Simán mosok benne hajat, de uszodába vagy szemüveg, vagy napi lencse, ott elég ha egyszer belecsap a víz a szemedbe és telimehet bacival, nah meg ki is moshatja a lencsét.

Air Optixot használok.

2014. dec. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eddig minden doki azt mondta, hogy az éjjeli hordás inkább csak elméleti lehetőségként létezik. Ha egyszer-egyszer megesik, semmi gond, de rendszeresen eszedbe se jusson. Hiába jó a légáteresztő képesség, valami van a szemeden - ez állandóan azért hamar ahhoz vezet, hogy beereződik a szemed. Plusz akkor kb. fele annyi ideig hordható a lencse.

Én Acuvue-t hordok, de nap végére bizony így is ki tud száradni a szemem, és jó azért rendszeresen tisztítani, pár nap után biztos csúnya felrakódásokkal lenne tele.

Ha tiszta kézzel nyúlsz a szemedbe, nem okozhatsz semmi gondot, max az első pár alkalommal kicsit jobban megkínzod a szemed, mert még béna vagy. Ha nem vagy kezdő, akkor meg nincs gond.

Előny a kiterjesztett viselési lehetőség.

2014. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!