Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ilyenkor milyen lencse ajánlott?

Ilyenkor milyen lencse ajánlott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél éve vagyok lencsés, viszont mindig is probléma volt hogy amint belépek a lakásba, még ha csak pár órája van is bent, szinte azonnal kiszárad és elfárad a szemem. Utcán ilyen gond nincs csak kevésbé szellőztetett helyen. Amint kiveszem rögtön újra nedves lesz a szemem.

Ilyenkor mit szoktak tanácsolni? Nemsokára megyek orvoshoz, mert már egy ideje nem volt vizsgálaton, és a következő rendelés előtt megnézetem a szemem. Nagyobb víztartalú vagy oxigénáteresztő lencse esetleg csak annyit mond rá, hogy műkönny?

Előre is köszönöm!



2014. dec. 27. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemesebb kiterjesztett viselésű lencsét venni, amit éjszakára sem kéne kivenni. Azok a legjobbak ilyen téren. Habár én azokat is minden este kiveszem, így tovább is hordható 1 hónapnál.
2014. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló poblémám. Műkönnyet fog mondani a doki, ami akkor előnyös ha pasi vagy. Ha meg lány akkor szomorú panda sminked lesz a jövőben. Szóval mondd el a szemdokinak hogy neked ilyen problémáid vannak és legyen szíves nagyon magas víztartalmú jó oxigénáteresztő, ha kell speciális lencsét. Tapasztalatból mondom hogy egy egy optikában egy meghatározott márkát támogatnak és nem feltétlenül az a legjobb. Nekem pl 2 évig nem derült ki hogy nem 8.6 hanem 8.9 görbületű kell. Hoppá. Valamint műkönny helyett elég egy drágább lencse, és hogy nem én vagyok megátalkodottan hisztis és kiállhatatlan páciens hanem fényérzékeny a szemem és UV szűrős lencse kell. Remélem jófej az optikusod :) vagy marad a webshop. Sok sikert :)
2014. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*lencsét felírni.
2014. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!