Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét viselők!...

Kontaktlencsét viselők! Másnál is előfordult ez a jelenség?

Figyelt kérdés
8 éves korom óta hordok szemüveget 'mínuszos' szemre.Múlt héten váltottam át kontaktlencsére,jelenleg 19 éves vagyok.Azt vettem észre hogy ha lencsét hordok minden picivel nagyobbnak tűnik ,mint szemüvegben(ha tükörbe nézek (pl a testem,fejem).Nem volt annyira rossz a szemem( -3,-3 mindkettő) és nagyon furcsa nekem ez a méretbeli különbség mindennél.Normális dolog ez?Volt valakinek hasonló tapasztalata amikor szemüvegről lencsére váltott?

2014. dec. 27. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. A mínuszos szemüveglencse kicsinyít. Mivel a kontaktlencse közvetlenül a szemeden van, így anélkül javítja a fénytörési hibát, hogy érezhetően nagyítana/kicsinyítene. Amit a kontaktlencsével látsz, az a dolgok eredeti mérete, csak te megszoktad, hogy mindent kisebbnek látsz.
2014. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ!Idővel szerinted hozzá fog szokni a szemem az új 'világmérethez'??
2014. dec. 27. 19:41
 3/4 anonim válasza:
igen
2014. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én 20 éve viselek szemüveget,minuszosat és most váltottam kontaktlencsére és ugyanazt tapasztalom mint te,hogy mindent kinagyitva látok.Emellett azt érzem,hogy a szemgolyóimnak fárasztóbb a kontaktlencsén keresztül nézni mint a szemüvegen.Nálad is volt ilyesmi?esetleg ez azért lehet,mert a szemem nem szokott hozzá a lencséhez?
2015. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!