Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit kell figyelembe venni a...

Mit kell figyelembe venni a kontaktlencse kivalasztasanal milyen markat vasaroltok milyen tipusu a lencsetek (havi napi)?

Figyelt kérdés
Evek ota jarok dokihoz es nagyon draga webshopbol vasarolva olcsobb lenbe.ti milyet szoktatok venni?nezitek az oxigenatereszto kepesseget viztartalmat?vagy csak az arat nezitek? ha azt irja h. 3db\doboz kb 8000 ft akkor ugye kettot kellene rendelni h. Mindket szememre jusson tehat nem parra erti bar lehetne 4 db is ennyi erovel..
2015. jan. 4. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az elsőt mindenképp optikában vedd meg, ott ajánlanak egy neked megfelelőt. És így már tudod, hogy a következőnél mit rendelj a webshopból.
2015. jan. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mint mar irtam dokihoz jarok,de azt a fajtat csak ott lehet venni korabban volt masfajta isazokast mar lattam webshopban
2015. jan. 4. 17:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehat nem eloszor vennem mert mar ot hat eve vagyok lencses
2015. jan. 4. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Normális ember csak olyan lencsét rendel, amilyet korábban már illesztett a szemére a szakértő. Nem csak hasraütéssel, még akkor se, ha ugyanolyanok a paraméterei - attól még nem felcserélhetőek. Nem az árát nézem, ha ennyire spórolni kell, akkor se a szememen, ha meg nincs rá keret, hordok szemüveget. Ebből jönnek a remek ötletek, mint hordjuk kicsit tovább, vegyünk ócskább folyadékot, stb.

Egyébként kétlem, hogy sehol nem rendelhető a lencséd. Ha "saját márkás" optikás, annak is van megfelelője, mert azok csak átcsomagolt lencsék. A pontos típusra rá tudsz keresni neten. A másik ok az lehet, ha már megszűnt típus, de akkor amúgy is újat kéne illesztetni, ess túl rajta, utána rendelheted neten.

2015. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű... Elmész a szemorvosodhoz, kiválaszt egy olyat, ami jó a szemedre. Ha bírod a lencsét, akkor nála megveszed egyszer a 3 vagy 6 havi adagot, és utána már internetről tudod rendelni ugyanazt (gyártó, márka, típus, bázis görbület, dioptria, ha asztigmiád van, akkor cilinder és tengely alapján). A gyártó-márka-típust azért így írtam, mert pl. a CooperVision gyártónak van a Biofinity, az Avaira, a Biomedics, a My Day és a ProClear lencséje, szóval pl. CooperVision-ön belül sem mindegy, hogy mit rendelsz.
2015. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!