Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A Lézeres szemműtét meggyógyít...

A Lézeres szemműtét meggyógyítja a fénytöréses betegséget is?

Figyelt kérdés
Engem eléggé sújt a sors, mert háromféle szembetegségem is van. A jobb szemem tompalátó, azt gondolom nem lehet megcsinálni, de ezen felül -2 es mindkét szemem. De ha felveszek egy -2 es szemüveget, még akkor is rosszul látok, mert valami fénytörés problémája is van a szememnek, arra szoktak cilinderes lencséket adni, több kevesebb sikerrel. Tehát ha a szemüvegemet megdöntöm, vagy a szemhéjamat saját kezemmel húzom oldalra (mintha a kinai szemet akarnám poénosan imitálni) akkor látok rendesen. Ezt a fénytőrés-dioptirás szemprobléma kombinációt is megoldja a lézeres szemműtét?

2015. jan. 10. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A cilinderes látáshiba az asztigmia, ez is kezelhető szemműtéttel.
2015. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy a tompalátó szerintem akinek a mínuszos szemüveg kell. Sok embernek van ilyen, nekem is. Ez nem különös.
2015. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A tompalátás egy szemüveggel nem javítható károsodás.

[link]

Nehéz elmagyarázni, de olyasmi a tompalátó szememmel nézni, mintha valami szűk kulcslyukon akarnék átnézni, és sosem látom a teljes képet. De nem csőlátás, egyszerűen mintha az agyam nem akarná felfogni, amit a szem küld neki. Ezzel együtt kell élnem, már megszoktam, viszont ezen felül legalább azt a maradékot, amit látok, azt szeretném élesen látni.

2015. jan. 11. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
és mindkét szemeddel ez van?
2015. jan. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!