Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miert latok az uj szemüvegemme...

Miert latok az uj szemüvegemmel furabban, mint a regivel, ami ugyan ilyen erös?

Figyelt kérdés
Most vettem uj szemüveget,de ugyanannyi dioptrias,mint az elözö, csak kellett egy masodik.A különbseg csak az lehet,hogy ez olcsobb volt,szoval a lencse nem olyan szuper,mint az elözö, de erössegre elvileg ugyanolyan.Normalis ez?

2015. jan. 22. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Más alakú a lencse az új keretemben, illetve nagyobb is, így furának láttam vele az első napokban a világot, néha mintha hullámzott volna a padló, meg ilyenek. Aztán beállt rá a szemem és jó lett.
2015. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha vetted, nem csináltattad, a tengelytáv szinte biztosan nem stimmel, ez már okozhatja a "furán látást".
2015. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Csontra válasza:

Nekem is ugyan ez a problémám. Írtam ki kérdést, de még ne mkaptam válaszokat.

Ugyan az a dioptria maradt, csak a lencsék nagyobbak. Nem ugyan úgy kellene látnom vele, mint az előzővel? Attól félek, hogy elrontották....

2015. jún. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha veszed a szemüveget és nem csináltatod, akkor akár kárt is okozhatsz a szemednek.

A két lencse távolsága, a lencsék középpontjának magassága, a keret két oldalának a távolsága a szemedtől, az orrtámasz beállítása mind eltérő.

Még az sem biztos, hogy pont megfelelő dioptriát használsz, mert az is változhat idővel.

2017. aug. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!