Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fog romlani a szemem? 13/L...

Fog romlani a szemem? 13/L (többi lent)

Figyelt kérdés
Harmadikos korom óta vagyok szemüveges. az első szemüvegem +0,5-ös volt, állandó használatra. mondták, hogy idővel kifogom nőni. (ja, persze..)azt a szemüveget 2 évig hordtam, azalatt nem romlott, nem is javult a szemem. viszont eltörött. kb fél évig nem használtam, ami gondot okozott az olvasásban, illetve a távolra látásban. (még megvan :D).de egyszer felvettem a szemüveget, és észrevettem, hogy durván gyengült a látásom. Mivel már nem viseltem el a látásomat szemüveg nélkül, vettünk egy 2000 ft-s olvasószemüveget, ami +1,5-ös volt. ezt láttam jónak, tökéletesen láttam benne. állandóan használtam. (tudom, tudom...) rá egy évre elmentem szemészetre, ahol kaptam egy normális szemüveget, ugyanakkora erősségűt. ott megjegyezték, hogy fél év múlva menjek vissza, mert lehet kapok egy szép +2.0-es szemüveget. nem voltam egy éve, amióta mondta. és ugy veszem észre hogy a dokinak volt igaza. nem látok jól a szemüvegben. ha közelre nézek, akkor nem tudok fókuszálni a képre, összefolyik minden, duplán látok. ha messzire nézek, az meg homályos (5 métertöl kb).nekem fog kelleni az a kettes szemüveg? fog romlani? a hirtelen romlást az okozta, hogy fél évig nem hordtam a szemüvegemet? gyors válaszokat légyszi!!

2015. jan. 23. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, az nem rontja a szemed, hogy hordod, vagy nem hordod a szemüveged. Az a helyzet, hogy a mínuszos szem felnőttkorig bármennyit romolhat, az esetek többségében pedig fiatal felnőttkorban (22-23 éves kor körül) megállapodik, és nem romlik tovább, sőt javulni kezd.

Szóval normális, ha romlik, sajnos. Tudom, hogy nem kellemes dolog, de ha megállt, eldöntheted majd, mit szeretnél: megműttetni lézerrel, kontaktlencsét hordani...

2015. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felnött korig romolhat,de trtsd be az orvos javaslatait
2015. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel plusszos a szemüveged, ilyen gyors romlás furcsa lenne. Ellenőriztesd a szemedet a szemészeten!
2015. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :))

igen amúgy, én is furcsálom. de lehet, hogy kiskoromban nem vettem észre, hogy romlik a szemem?

2015. jan. 23. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Én teljesen mínusznak olvastam a kérdésedben a dioptriát! Bocsi! Mentségemre: én tényleg mínuszos szemű vagyok:) Pluszos szemről nem tudok nyilatkozni, bocsi, tehát visszavonva az első komment.
2015. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő a dioptria, esetleg a szemtávolság nem lett jól bemérve, ezért vidd el a szemüvegedet a szemészetre!
2015. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szerintem jó a dioptria, vagyis csak volt. talán azóta nem látok rendesen a szemüveggel, mióta megerőltettem. 3 napig egy kézzel írt önéletrajzon dolgoztam. a napok végére úgy összefolytak a betűk, meg a környezetemben is "bizonytalanul" láttam, hogy az apám +3.0-as (asszem) szemüvegével sikerült tovább folytatni az írást olvasást, egyebeket. azóta is nem tudok koncentrálni a közeli, illetve távoli dolgokra. még zongorázáshoz is fel kell vennem a szemüveget, mert ha nem veszem fel, akkor arra koncentrálok, hogy lássak valamennyire, ne legyen dupla látásom. De ez nagyon fárasztó, és pár másodperc múlva nagyon elfárad a szemem, és össze vissza ütögetem a billentűket, mert nem tudok a képre koncentrálni :/ha felveszem a szemüveget, akkor kevésbé rossz a látásom, de nem elég jó, ne idegesítsen...
2015. jan. 23. 19:08
 8/8 A kérdező kommentje:
privit is ihattok :))
2015. jan. 23. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!