Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Utólag meglehet állapítani,...

Utólag meglehet állapítani, hogy ugyanolyan minőségű lencséket kaptam a multifokális szemüvegemben amilyennel rendeltem és ki is fizettem?

Figyelt kérdés

Ugye sok féle Hoya lencsével lehet manapság multifokális vagy progresszív lencsét venni és csak arra lennék kíváncsi, hogy utólag meg lehet állapítani, hogy valóban egy drágább 1,74-es, 1,67-es vagy egy olcsóbb 1,5-ös indexű lencséket kapok az új szemüveggel?


(Ideális az lenne ha maga az új szemüveg tulajdonosa megtudná állapítani valami jel vagy kód alapján de ha ez nem lehetséges akkor elvinni akármelyik Hoya lencséket árusító szemüveg üzletbe és ott valami géppel ellenőrizni ezt.)



2015. jan. 28. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
bátmelyik mezei optometrista megmondja
2015. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik optikában van gépük, amivel ellenőrzik.
2015. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nem voltam elég világos:

Én nem dioptriáról beszélek (azok amúgy is 0,25-ével nőnek vagy csökkennek pl. 1.0 1,25 1,50 stb.) én a Hoya lencsék minőségéről ami 1,5 és 1,74 között változik ha jól láttam valahol egy táblázatot.


Tehát én indexről és nem dioptriáról beszélek.


Dioptriát persze, hogy minden mezei optikus megtud nézni.

2015. jan. 28. 23:04
 4/5 anonim ***** válasza:
de világos voltál, annak ellenére, hogy nem tudod miről beszélsz...1,5...1,74 az nem a lencse minősége, hanem a lencse törésmutatója, egy sima optometrista megnézi neked egy mikroszkóppal
2015. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

OK, nagyszerű!


Köszi a gyors választ!

2015. jan. 28. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!