Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szombaton megkaptam az új...

Szombaton megkaptam az új szemüvegem. -0,5-ös. Fáj ha hordom, de mondták hozzá kell szoknom. Tegnap délután óta hihetetlen fejfájásom van a jobb hátsó lenti részen, ami Cataflam szedésére sem csillapodik. Ez lehet a szemüvegtől? És mikor fog elmúlni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szedj Cataflamot, mert akkor nem tudod meg, mitől van. Tedd le a szemüveget pár órára, és figyeld meg, hogy elmúlik-e a fejfájás. Ez a tudományos kísérletezés módszere. :-)
2010. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem a bal -0,5 a jobb -,075. azt mondta a doki, hacsak tehetem ne hordjam. biztos nem hiába mondta. én csak este veszem fel, amikor már annyira fáradt a szemem, hogy tényleg nem látok élesen. a mínusz fél még nagyon kis szemromlás, szerintem ezért nem kellene még szemüveg. de laikus vagyok
2010. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy kicsi szemromlás,de ahhoz éppen elég,hogy mikor egész nap a gép előtt ülök (munkám miatt muszáj) akkor 14-15 körül úgy érzem, mintha kifolyna a szemem. Én is csak akkor akarom hordani amikor már fáj a szemem.
2010. febr. 9. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
ne szedj gyógyszert. a lényeg, lehet nem mondták, hogy szokatni kell saját magad, miszerint első nap hord csak 1-2 órát, és így szép fokozatosan emeld az órák számát, míg a szemed hozzá nem szokik. nekem is mindig fáj tőle a fejem, de én már ezt a szokatást nem tehetem meg, mert nem látok két méterre sem.
2010. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egész nap a gép előtt ülsz, akkor feltétlenül tartsál óránként 5-10 perc szünetet, és egyébként is minél gyakrabban nézz ki az ablakon.
2010. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ablaktalan helység számítógéppel, mesterséges megvilágítással.
2010. febr. 10. 10:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy éve nekem is vizsgálták a szemem,olvasásra kaptam+0,75-ös dioptriát.Az utobbi idoben észrevettem távolra is homályosodik a látásom.A lányom hord szemuveget,0,50-eset,kiprobáltam sokkal jobb volt.Viszont ö még csak 12 éves neki javasolták,nekem szintén azt mondta a doki felesleges a feles dioptria.Most azon gondolkodom lehet mégis iratok szemuveget.
2010. márc. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is így kezdődött. Hasonlóan -0,5-el indultam. (15 évesen) Rajtam volt 20 percet és elkezdett fájni a fejem. Igyekeztem szoktatni magam naponta, de feladtam. A mai napig ha bármilyen szemüveg van rajtam (napszemüveg, mert hivatalosan nem vagyok szemüveges), akkor 20 perc után baromi nagy fejfájásom lesz. Ha leveszem és eltelik 30 perc, akkor minden visszaáll a helyére. Szerintem a probléma nálam az, hogy nyomja a szemüveg szára a fejem a fülem felett. (hiszen a napszemüvegem nem dioptriás)

Mostanra (az asszisztens saccolása szerint) -1,5-es a jobb szemem, a bal pedig -0,5-es.

2011. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!