Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Most álltam át a kontaktlencsé...

Most álltam át a kontaktlencsére, és nagyon kényelmes és sokkal jobban szeretm mint a szemüveget. Milyen gyakran kell kivenni és szemüveget használni?

Figyelt kérdés

úgy értem, h. 2 hetes J&J oasys for astigmatism lencsém van. csak nappal hordom, tehát nem alszom benne... de a nappal is nálam eltart kb. 18 óráig... lehet ennyit bennt egy nap a lencse, v. ha hazajövök váltsak inkább szemüvegre. ja és a bal szemem eléggé véreres mostanában (eddig is az volt, gondolom mert nem alszom túl sokt, ill. elég sokat ülök monitor előtt), err e a szemész mondjuk azt mondta, h. nem kell vele foglalkozni, majd hozzászokik a szemem...


válaszokat előre is köszönöm


2010. febr. 9. 20:10
 1/4 anonim válasza:
100%
A 18 óra szerintem kicsit sok.Nekem legalábbis olyan 12 óra után ki kell vennem,mert már kezd kicsit zavarni.Amúgy nekem azt mondta a szemorvos,hogy 10 óra az ideális.Ja és ha szám.gépezek,előtte mindig kiveszem-nekem kényelmesebb azt szemüvegben tenni.
2010. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem nem kényelmetlen, igazából kényelmesebb mint a szemüveg, tehát ha fáradt vagyok, ill. sokat ülök gép előtt, akkor sem érzem, h. szúrná a szememet, v. kellemetlen lenne.
2010. febr. 9. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gondod vele akkor lehet bent bármeddig, nekem is ugyanilyen lencsém van és mondta is a doki hogy ha akarom estére is maradhat, de engem már 9-10 óra után zavar, érzem hogy fárad a szemem, szóval mindig kiveszem olyankor. De ha nálad nincs hasonló gond akkor maradhat amíg akarod.
2010. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elég régi kérdés, de nem tudok nem hozzászólni :)


Nagyon nagy hülyeségeket írtatok. A kontaklencse már alapból sem túl egészséges, mivel nem tud elég oxigént átengedni, így már néhány óra után oxigénhiányos lehet a szemed, megduzzadnak a hajszálerek stb, ettől van a piros szem.

Anyumnak ugyan ez volt, egész nap hordta, aztán 2-3 év elteltével már kezdtek előjönni a panaszok, úgyhogy kb fél évig egyáltalán nem is hordhatott kontaklencsét, hogy "regenerálódjon" a szeme.

Szóval a lényeg, hogyha nincsenek panaszaid, akkor is egészségtelen hosszútávon, én 10-12 óra után már mindenképp kivenném a helyetekben.

2010. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!