Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Húsz évig viseltem szemüveget,...

Húsz évig viseltem szemüveget, -6.75 most kontaktlencsét vásároltam. Normális jelenség, hogy mindent kinagyitva látok? Ma viselem első nap és kicsit megerőltetőnek érzem, mintha a szemgolyóim kiakarnának esni. Ez igy rendben van? El fog múlni?

Figyelt kérdés
Kontaktlencse

2015. febr. 5. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Persze, meg fogod szokni. Igazából nem kinagyítva látsz mindent, hanem a szemüveg dioptriája kicsinyíti le, a -6,75-ös már elég nagy ahhoz, hogy érezni lehessen a különbséget. 20 év sok idő, de úgy, ahogy a szemüveget is megszoktad, a kontaktlencsét is meg fogod.
2015. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a szemüveged hány dioptriás?
2015. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szemüvegem 6.75 volt,most az egyik kontaktlencsém 6.50 a másik 6.75 mivel régen voltam szemorvosnál és romlott a szemem azóta.Ez a szem fáradtság zavar a legjobban.
2015. febr. 5. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Idővel megszokod. Első nap csak 1-2 órát lehet a szemedben, utána minden nap 1-2 órával tovább viselheted, de gondolom ezt elmondták. Mire eljutsz az egész napos hordásig, már teljesen meg fogod szokni, ne aggódj.
2015. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nincs ilyen, hogy idővel megszokod, ha nem jó, akkor nem jó


azt írod olyan a szemüveged is, mint a kontaktlencse, de a szemüveg égi...most milyen dioptriás szemüveget mértek neked?


próbáltál több típusú lencsét? milyen márka?

2015. febr. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
-6,75 dioptriát mértek mindkét szememre,az optikusnak csak egy fajta kontaktlencséje van,air optix aqua lágy kontakt lencse.
2015. febr. 7. 14:07
 7/10 anonim ***** válasza:
ha -6,75 kellene szemüvegből, akkor igen kicsi az esélye, hogy kontaktlencséből is kell ilyen erős...menj el egy másik optikába és vizsgáltasd meg újra a szemed és kérj próbának más márkájú lencsét!
2015. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, kontaktlencséből és szemüvegből nem azonos dioptria kell... Ez hülyeség. Egy fajta lencséje van az optikusnak? Nem szoktam ilyet mondani, de sürgősen keress fel egy másik optikát (Ofotért, Vision Express, OpticAll.. stb) vagy menj szemorvoshoz, aki forgalmaz kontaktlencsét. Kontaktlencsénél illeszteni kell a szemre, meg kell határozni a szem görbületét...stb. Mit csinál, ha az az egy fajta nem jó a szemedre? Normális optikában legalább 8-10 félét forgalmaznak. Air Optix Aqua, Air Optix Night & Day, Avaira, Biofinity, Proclear, Acuvue 2, Aucuvue Advance, Acuvue Oasys, PureVision, PureVision 2 HD, illetve számos egynapos lencse... stb. Ezek között van sokféle bázisgörbület, tmérő, víztartalom, más-más anyagösszetétel stb...
2015. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
* átmérő
2015. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom a görbületem mert nem kaptam infót erről sem.Ma már fel sem vettem a lencsét de ennak ellenére még mindig be vagy gyulladva az egyik szemem.Ti ilyenkor szoktatok valamilyen gyulladásgátló cseppet vagy krémet használni vagy elmúlik magától is?

Köszi a tippeket,fel fogok kereni egy komolyabb optikai üzletet.

2015. febr. 7. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!