Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Színtévesztő vagyok és -0,7/-0...

Színtévesztő vagyok és -0,7/-0,5-ös a szemem, nagyon régóta szeretnék katona lenni, de azt hallottam, hogy korlátozással lehetnék csak ez a korlátozás mit takar? Milyen szakon lehetek? Tudom, tűzszerész kizárva.

Figyelt kérdés

Igazábol semmilyen más munkakör nem érdekelne, amiben nem kizáró ok a színtévesztés. Esetleg ezen lehetne e valamilyen műtéttel javítani/helyrehozni?

Gondolom többen vannak így, mint én, ők mihez kezdtek?



2015. febr. 18. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A színtévesztés nem kizáró ok (én is az vagyok), a szemüvegnél pedig azt hiszem, mínusz 3 (vagy 3,5 dioptria) a határ. A korlátozás nyilvánvaló, nem vehetsz fel például gázálarcot a szemüvegre.

A színtévesztés pillanatnyilag nem gyógyítható, a javításra történtek kísérletek (talán a Műegyetemen, szemüveg formájában), arról azonban nem tudok, hogy ez a szemüveg felírható-e, mint a dioptriás szemüvegek.

2015. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szemuveg kisebb gond lenne, mert a szememet megtudnam mutettni majd.
2015. febr. 18. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Műtéttel azon nem lehet javítani - szemüveggel lehet korrigálni.
2015. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sasszem klinika plusz dioptria korrigálását is vállalja!
2015. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a 15/2009-es HM-EÜM rendeletet nézzed.
2015. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!