Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Távollátó cilinderes szemüvege...

Távollátó cilinderes szemüveget mindig kell viselni? Vagy elég csak a munkában illetve monitorhoz?

Figyelt kérdés
Most kaptam a szemüveget egy hete. Előtte egy jóval gyengébb volt, nem cilinderes. Csak időnként vettem fel. Viszont ez erősebb, most szoktatom fokozatosan a szemem hozzá. Egyik -0,5 cil. -1,0 A 3 Pri, másik 0,0 cil. -1,5 A 180 Pri. Ha rajtam és megszokom, elég rossz, ha leveszem. Ebből gondolom, hogy akkor mindig kéne viselnem?? Később meg ha megszokom nélküle, rossz felvenni.

2015. febr. 27. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem viselni kéne, főleg, mert cyilinder is van rajta. és mihamarabb elkezded hordani, annál jobb. a cylindernél jó ha 2hónap alatt megszokod. igen, rosszabb a látásod a szemüveg használat után közvetlen, mert ilyenkor megszokja a szemed, és beáll.

irj privit nyugottan

14l

2015. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 0,75-ös mindkettő, szintén 0,75-ös cilinderrel meg van valami axis 100 és pd 32...

Alapvetően én is látok szemüveg nélkül, de szemüveggel kb. olyan, mintha HD minőségben látnám a világot! :) ráadásul eddig estére mindig égett a szemem, mert erőlködtem, hogy lássak, pici gyulladást is megállapítottak a látásvizsgálatkor... Most, hogy megvan a szemüveg és egész nap hordom, mintha elvágták volna a szemfáradtságot!

Ha leveszem, nekem is nagyon rossz, kb. sikít utána a szemem, hogy azonnal vegyem vissza.

Szerintem ha már megcsináltattad, viseld, elvégre így jobban fogsz látni, meg a szemed sem fárad el annyira.

2015. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!