Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül egy havi...

Mennyibe kerül egy havi kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék váltani szemüvegről lencsére, de nem tudom, mennyibe kerülnek, egyik barátom azt mondja 3 havi kontaktlencsét 15 000-ért vásárol, van olyan, akitől meg olyat hallottam, hogy 4 000 ért megszerzi. Kicsit nagy a két ár közötti különbség. Mennyibe kerül átlagosan egy 3 havi kontaktlencse boltban vásárolva/rendelve? + érdekelne, hogy a többi lencse, mint a sima havi vagy akár a napi mennyibe fájna.

2015. márc. 13. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a lencse fajtájától függ.


Először optomerista kéne megvizsgálja a szemedet, és kikérdezzen, mennyit és milyen körülmények közt szeretnéd viselni. Feltezs próbalencsét is.

az valójában több év lencsehordás után alakul ki, hogy Neked melyik felel meg.


A kemény lencse olcsóbb, mint a lágy, de csak napi pár órát lehet viselni. Van olyan lencse, amit alváshoz ki kell venni és van olyan, amit beteszel, és benn van alvás alatt is.

Van olyan lencse, amit egy nap után eldobsz, és van amit hónapokig naponta beteszel.

Ezek között nagy az árkülönbség, hiszen egészen más termékről van szó.


Optomeristához úgyis el kell menni félévente kontrollvizsgálatra és konzultációra - főleg az első pár évben -, és ő fog tudni segíteni ezekben az infókban is.

2015. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én amúgy 6 hónapra 11-12 E Ft-ért veszem, ez lágy havi lencse, alváshoz ki kell venni.
2015. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!