Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kiszáradt a szemem a kontaktle...

Kiszáradt a szemem a kontaktlencsétől?

Figyelt kérdés
Még soha se száradt ki a szemem de már 10 hónapja használok kontaktlencsét és még soha se száradt ki a szemem. Egy nap nagyon sokat van bent a lencse mert sokáig bent vagyok a suliba. Valóban a kontaktlencsétől száradt ki a szemem? Vagy előfordulhat az a lehetőség is hogy most használok erősebb lencsét és az miatt? Ha ki van száradva a szemem akkor lencsét használhatok?
2015. ápr. 14. 16:34
 1/3 anonim válasza:
Én már 2 éve használok kontaktlencsét és valóban előfordulhat, hogy érzed, hogy ki van száradva a szemed ha sokáig bent van, illetve nekem akkor is ha gép elé ülök hosszabb időre. Nekem az optikusom felírt műkönnyet (Ocutears) én ezt használom ilyenkor, egy-egy cseppentés és minden újra jó. A kontaktlencse dioptriája ezt szerintem annyira nem befolyásolja, de ebben nem vagyok biztos, azért szárad ki a szemed, mert a lencse elvonja a nedvességet a szemedtől, hogy ne száradjon ki. Beszélj az optikusoddal, hogy milyen műkönnyet javasol neked.
2015. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán kiszáradhat a szemed. Ha nekem egész nap benn van a lencsém, estére már ragad le a szemem, pedig nem vagyok fáradt, csak a szemem az.


Használj műkönnyet.


[link]


Ezt lehet kontaktlencséhez is használni, úgy is, hogy benn van a lencse a szemedben. Sok fajta van, inkább külön mondd, hogy kontaktlencséhez valót kérsz.


Én a lencsére szoktam cseppenteni, mielőtt beteszem, és sokkal kényelmesebb.

2015. ápr. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
bizony, műkönny, nekem a systane ultra vált be
2015. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!