Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Feltételezve, hogy a lencse...

Feltételezve, hogy a lencse minősége ugyanaz, mi a különbség árban egy hagyományos egy fókuszú, egy bifokális és multifokális szemüveg között?

Figyelt kérdés

Ha lehet egy példával ilusztráld a válaszod, mint például így:


egy fókuszú: 30000 Ft

bifokális: 60000 Ft

multifokális:90000 Ft


Ahogy a példa is mutatja, ezeket a számokat csak illusztrációként írtam, ezért ezeken a számokon a válaszában senki se vitatkozzon.



2015. máj. 7. 14:51
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha valaki válaszol, kérlek, hogy ne privát üzenetben tedd hanem itt, nyilvánosan. Semmi olyasmit nem kérdeztem, amire a válasz ne tartozna a nyilvánosságra.
2015. máj. 7. 16:30
 2/3 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom kórház orvosa szerint multifokális szemüveg kellett, mert estére leromlik a látásom. Nem olvasáshoz jó a "régi" szemüvegem, olvasáshoz pedig 1-gyel nagyobb kell. 2*10000 csiszolás+17000keret 37000 forint lett a hagyományos egyfokuszú új olvasószemüveg ára. A másik "nappali" avagy "nem olvasó" ugyanennyi lett volna, de a régi jó volt, nem csináltattam újat abból. Megkérdeztem mennyi lett volna multifokálisban az egész egyben: egy lencse csiszolása 75000 így 2 lencse csiszolása 150000 ft + a keret 17000-nél drágább, ami a lencse ára alapján K.O. - nem ezt választottam, mert drága nekem és nem is olyan jó így este érzem.
2015. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2015. aug. 31. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!