Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A színtévesztő a világot...

A színtévesztő a világot ugyanúgy látja mint egy normál színlátó?

Figyelt kérdés
Én színtévesztő(vörös-zöld) vagyok. Habár életemben nem volt problémám semmilyen színnel, mindegyiket tökéletesen látom. Még láttam néhány képet ahol az első kép azt mutatta hogy hogyan lát a normál színlátó, és mellette ugyanazt a képet rakták ki néhányszor csak más színekben amelyen mutatták hogy hogyan látnak a különböző féle színtévesztők. Én egyáltalán nem úgy látok mint ahogy a kép mutatta, úgy látom ahogy a normál színlátó látja a képeket, csak azokon a színlátási teszteken soha nem látok semmilyen számot. Ha most hirtelen átváltoznék normál színlátóvá (ami lehetetlen, tudom) akkor látnék e valammi változást a szinekben?
2015. máj. 22. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj hogy mi meg nem tudjuk hogy ti mit láttok. A szobatársam is vörös zöldet kevert, ez a leggyakoribb állítólag, de sokszor azt hittem hülyül.


Ilyenkor pl a közlekedési lámánál sem látod a különbséget, vagy ott már akkora a kontraszt, hogy látni?

2015. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első, közlekedési láma XDDDDD Tudom, hogy elírás, de vicces :DDDD


Kérdező, azok a képek, amiket nézegettél normális színlátóknak készültek érdekességként, és valószínű azért gondolod, hogy te nem úgy látsz, mert azokon a képeken is másképp látod a színeket, mint egy egészséges ember.

2015. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
:)
2015. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezeket sorba tudod rakni hibátlanul?

[link]

2015. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legjobb, ha elmész egy vizsgálatra

[link]

amelynek ára sajnos most nincs ideírva (meg kell kérdezni, mint írják), de régen hatezer forint volt. A vizsgálat végén berakják a neked megfelelő korrigáló lencsét, aztán látod a változást. Szerintem meg fogsz lepődni...

2015. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a színtévesztő, aki pl a vöröset más színűnek látja, el tudja képzelni azt, hogy milyen a vörös szín, függetlenül attól, hogy nem látta még?

És ha igen, próbálta már valaki, hogy tényleg olyan volt-e, mint amit egy korrekciós szemüveggel látott ?

2015. jún. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerinted kell még azon kívül bizonyíték, hogy szemüveggel varázsütésre hibátlanul felismeri a japánkönyv ábráiban a számokat?
2015. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem erre gondoltam. El tudunk-e képzelni olyan színt, amilyet nem látunk? Nyilván ez csak színtévesztőknél értelmes kérdés legalábbis csak ők azok, akik ezt ellenőrizni is tudják egy korrekciós szemüveggel.

Bár elméletben a normál látókra is feltehetnénk a kérdést, milyen lenne pl az a szín, ami a 390-750 nanometeren kívül esik, ha látnánk (illetve látják is egyes állatok)

2015. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem elvesztettél. :)
2015. jún. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!