Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerülnek a kontaktlen...

Mennyibe kerülnek a kontaktlencsék?

Figyelt kérdés
Erre a hétvégére, azaz két napra szeretnék kontaktlencsét viselni a szemüvegem helyett egy esemény miatt. Sajnos nem értek hozzá, ahogy láttam több fajta márka is van. Attól tartok, hogy ha bemegyek egy boltba, ott valami drágára akarnak majd rábeszélni. Illetve hogy szükségem volna-e bármilyen szemcseppre? Ha irritálna, a műkönny lehet megoldás? Abból nagyon sok van itthon.

2015. máj. 25. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem úgy megy, hogy bemész venni egy dobozzal és kész. Kell egy szemvizsgálat, kontaktlencse illesztés, betanítás, ezekhez kapaz próbalencsét.
2015. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan,ahogy az első írja.Kontaktlencsénél a szemed görbületét nézik,ez alapján vannak a méretek.Ezután próbalencse,ami ha szerencséd van,van raktáron,ha nincs rendelni kell.Ezután betanítás,kivétel,betétel,tisztítás.Érdeklődj abban az optikában,ahol a szemüveged készült.Mivel ott ismernek,elképzelhető,hogy meg tudják sürgetni a dolgokat.
2015. máj. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan,ahogy írják!

Sajnos az én szememre nem is gyártanak kontaktlencsét,csak ha elmegyek egy laborba ahol külön legyártják nekem 50. ezerért (ez volt kb.3 éve) és pluszba políroztatni vinni.


Egyébként sem mindeki szeme viseli el a kontaktlencsét,valakinek elég csúnyán be tud gyulladni tőle.

2015. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne is próbálkozz, ennyi idő alatt biztosan nem szokik hozzá a szemed egy kétnapos esemény erejéig. Ha még sosem volt lencséd, akkor amúgy sem szabadna hirtelen ilyen sokáig hordanod. Amikor nekem tanították be a használatát, azt mondták, hogy az első napon 3 órát hordhatom, a másodikon 4-et stb, és egy hét múlva volt csak ajánlatos 10 óra viselés. Az első héten nagyon kiszárította a szememet, gyakran piros volt, és mindez azért, mert még nem volt hozzászokva a szemem. Maradj inkább a szemüvegnél. Vagy menj el kontaktlencsét csináltatni, de úgy számold, hogy ezen az eseményen biztos nem hordhatod állandóan. De csináltasd meg, hátha legközelebb szükséged lesz rá egy hasonló eseménynél.
2015. máj. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem boltba kell menni, hanem optikába, ahol a szemednek megfelelő lencsét rendelnek. És ne számíts nagyon olcsóra. Ha szerencséd van akkor 5-6 ezerből megúszod, de ha cilinderes a szemed, akkor esélytelen, hogy csak ennyibe kerüljön. (Nekem cilinderes mindkét szemem, és mivel alig van olyan ember, akinek olyan a szeme mint az enyém, így külön miattam kell legyártsák, és ez nekem félévente 35 ezerbe fáj.)
2015. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!