Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért tartalmaz a havi kontakl...

Miért tartalmaz a havi kontaklencse 1,2,3 illetve 6db lencsét a dobozban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most szeretnék majd szemüvegről kontaklencsére váltani. Az első alkalommal majd a szemészem fogja megrendelni a kontaklencsém, de ahogy olvastam, sokkal olcsóbb, ha én rendelem majd meg a későbbiekben. Akik ugyan így rendelik meg, mint ahogyan majd én szeretném, honnan döntik el, hogy megfelelő e az a lencse nekik? Például én most teljesen nem értem azt hogy egy havi kontaklencse dobozban miért van 1,2,3 illetve volt olyan csomag is amiben 6db volt, miért van ez? Melyik a jobb? Kinek mi vált be? Várom a válaszokat..és elnézést ha kicsit buta a kérdésem..

#kontaktlencse #egy havi
2015. jún. 4. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Szemüvegről nem válthatsz kontaktlencsére.Maradnia kell a szemüvegnek is.A szemész megvizsgálja a szemed kontaktlencse dioptriáját,mert az lehet más,mint a szemüvegé,illetve a bázisgörbületet is megnézi.Megbeszélitek,hogy napi,2 hetes,vagy havi lencsét szeretnél.A napi lencse dobozában 30 db van,ha különbözö a dioptriád,akkor ugye 2 dobozzal kell venni,így lesz belöle egy havi adagod.Azokat mindennap frissen kibontod,este pedig kidobod,azokhoz nem kell tárolófolyadék.A havi lencsék dobozában van 6 darab,azaz 3 pár,nyilván itt is 2 doboz kell,ha nem egyforma a szemed.Akkor 6 pár lencséd lesz 6 hónapig.De ezekhez kell venni folyadékot,hiszen minden nap ugyanazt a lencsét teszed be egy hónapig.A a lencse márkája,neve, a dioptriád és a bázisgörbületed alapján ezután tudsz magadnak is rendelni online.A napi lencse a leghigiénikusabb,hiszen mindig újat teszel be,ezáltal drágább is,a havi lencse olcsóbb,és több ideig használhatod.Ajánlom a Johnson&Johnson Acuvue lencséit.
2015. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked!
2015. jún. 4. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez pl. jobb, mint a kontaktlencse:


http://www.youtube.com/watch?v=uuKB7yZrzTo


(Működik. Kb 1 dioptria/hó.)

2015. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azután tudsz rendelni miután már tudod milyen márka milyen görbület, milyen dioptria kell. Csak ugyanolyat rendelj ami már bevált, tehát amit a szemész fog adni neked.

Nekem Acuvue lencsém van, semmi mást nem is bír a szemem, szóval nem válogathatok.

2015. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Néztem az online oldalakon a lencséket, többségénél megvan adva a görbület, miért van ez? A többségnek ugyan olyan görbületű lencse kell?
2015. jún. 4. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogyis.Mindenkinek más a bázisgörbülete.Lehet,hogy a.tiéd 8.4,de az is lehet,hogy 9.0.:) Ezért kell a szemvizsgálat,és az igények felmérése.Mert lehet,hogy az a lencse,amit te akarsz,nincs is a te görbületedben.Persze erre mindig van megoldás.:)
2015. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!