Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki gyógyult már ki makula...

Valaki gyógyult már ki makula degenerációból?

Figyelt kérdés
Tudom két fajta van a százat és a nedves az egyik az erekkel van összefüggésben a másik meg valami sárga folt,nekem a száraz van mert fiatal vagyok 32 éves,de az orvos azt mondta erre nincs gyógymód,max szinten tartható.
2015. jún. 25. 12:27
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Megírtam az email címemet privátban oda küldheted...


Igen amúgy a stressz okozhat ilyen ödémákat, ahogy írtam is. Lehet egyszer felszívódik és elmúlik.

2015. júl. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim válasza:

Kedves Fórumozó!

A gyakorikérdések.hu "makula degeneráció"-val kapcsolatos fórumában olvastam a Te szemproblémádról, sajnos nekem is nagyon hasonló szemproblémám van.


Kérdezném Tőled, hogy sikerült e azóta javulást elérned, ha igen, akkor milyen kezeléssel és melyik orvosnál?


Az én tüneteim, hogy a bal szememmel az éles látás közepén átlátszó enyhén kontúros szürke foltot látok, a bal szememmel olvasáskor hullámosak a sorok, kicsit torzult minden a nézőpontom közepén, s a bal szememmel kicsit mindent kisebbnek látok mindent. A jobb szemem teljesen jó.

Mostanában voltam OCT-n, s a diagnózis szerint "sárgafolt és hátsó pólus sorvadást" említ, valamint "CSMO cystoid serosus mac. elváltizásnak megfelelő képet". Szóban úgy mondta el a doki, hogy szemfenék rétegeiben ödéma van, ami lehet stressztől is.

Két éve voltam olvasószemüveget csináltatni először, akkor még nem tapasztaltam az említett foltot. Azelőtt pedig teljesen jó volt a látásom, semmilyen szemüveg nem kellett.


Segítségedet előre is köszönöm.

Üdv Roland

2017. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Sziasztok !


Nem tudom mennyire aktívak még az itt válaszolók...


Nekem időskori makula degenerációm van ( örököltem ), az utóbbi egy évben ilyen kis hálószerű ( mészlépszerű ) hyperpigmentált területek jelentek meg a szememben ( mindkettőben ) és egyre csak terjednek, egyelőre még átlátok rajtuk, de nem tudom, hogy mi vár rám a jövőben... Valaki tapasztalt már ilyet ? Sajnos nekem is azt mondta az orvos, hogy nincs egyelőre még gyógymód rá, s nagyon félek, mert tényleg nem tudom mennyire lesz ez a jövőben súlyos, főleg, hogy mindkét szememben jelen van és elég gyorsan terjed... :((

Nagyon fiatal vagyok, a 21. évemet fogom betölteni.

2021. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Valakinek van pár biztató szava, vagy ne nagyon reménykedjek ?

Régebben ocuvite tablettát írt fel az orvos, viszont azt vettem észre attól csak jobban romlott. Most a bérestől szedem a lutein forte-t, C, illetve kálcium vitaminokat, ha esetleg számít... :/

2021. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Bocsánat ! Megnéztem és a papíron öröklődő ideghártya dystrophiának van megnevezve, illetve myopiám is van...
2021. márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:
Ilyennel még nem találkoztam,nekem azóta is ugyan olyan a szemem az állítólagos ödéma ott van a bal szemembe én úgy érzem se nem jobb se nem rosszabb.Szóval elméletileg nekem csak ödémám van.
2021. márc. 10. 20:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!