Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egészen pontosan mi jelent a...

Egészen pontosan mi jelent a szemészeti leleten az ünj?

Figyelt kérdés

Ezt tudom, hogy = üveg nem javít.

De ez mit jelent pontosan? Pár hete voltam szemészeten, ahol ketten is megvizsgsálták a szemfenekemet, mert retinaleválásra utaló tüneteim voltak/vannak (utóbbi hónapokban látásromlás, több úszó homály, apró fényfelvillanások, amikor világos területre nézek).

Azt mondta mindkét orvos, hogy nem látnak retinaleválásra utaló jelet, elég alaposnak tűntek.

Annyira megkönnyebbültem, hogy el is felejtettem megkérdezni, hogy a szemfenékvizsgálatot megelőző gyors látásvizsgálat alatt kiderült, hogy kissé rövidlátó vagyok. A bal szemem jobb lett, miután lencsét tettek elé, a jobb azonban nem. Ezért az került a leletre, hogy ünj.

De akkor most mi lesz? Ha később romlani fog a látásom, akkor nem fognak vele tudni mit kezdeni? Akár meg is vakulhatok? Eléggé meg vagyok ijedve :((

23/l



2015. júl. 24. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg!

ha valami gond lenne, biztos mondták volna az orvosok.

A rövidlátásnak van olyan fajtája, ami nem javítható lencsével, mert olyan természetű. De legjobb lenne, ha nyugtalanít a dolog, ha visszamennél megkérdezni.


A megvakulás nem valószínű, legfeljebb nem fogsz tisztán látni az egyik szemedre a legrosszabb esetben.

Abszolút nem vagyok szakmabeli, de ezek a fényfelvillanások és úszó homályok gyarapodása nem túl jó. Ezt említetted az orvosoknak, hogy ez történt? Magánorvosnál voltál, vagy sztk-ban? De lehet, hogy nincs is semmi baj, orvos ezt jobban tudja, csak én hozzá nem értőként olvastam a neten, hogy a fényfelvillanásokkal már vigyázni kell.

Érte valami sérülés a szemed akkortájt, amióta ezek a tüneteid vannak, amiket írtál? Vagy érte ütés a szemed? Igaz, ezt azért a vizsgálat kimutatta volna és tenniük kellett volna valamit az orvosoknak.

A két szemész egymástól teljesen függetlenül vizsgált meg, különböző helyeken?

2015. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
OK, de mi az ütnj.?
2017. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!