Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem túl rossz a szemem, de...

Nem túl rossz a szemem, de kell azért állandóra, hogy ne eröltessem a szemem. Melyik legyen, szemüveg vagy kontaklencse?

Figyelt kérdés
2008. szept. 6. 16:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Hát a kontaklencsét 12-16orát használhatod(vagy a h előírják..van olyan is amit 30napig éjjel-nappal, de az nem ajánlatos..főleg ha fiatal vagy)

Mindkettőnek vannak hátrányai..én 2éve vagyok lencsés(14éves korom ota) Imádom, de kombinálni kell a szemcsivel..TEHÁT HA SZEMÜVEGED VAN AKKOR NEM MUSZÁLY A LENCSE, DE HA LENCSÉD VAN AKKOR *SZINTE MUSZÁLY A SZEMÜVEG. *ha látsz nélküle is és nem zavar h homályos..akkro nem kell szemcsi, de én a 4es és 4.5es szememre hordom. Ha sok pénzed van akkor hord a night&day lencsét..ha kevesebb akkor azt amit ajánlanak az optikába. A night&day azért jo mert az az ami bent maradhatna éjszakára..bár én sose hagyom bent, de ettől nem szárad ki ugy a szem..sokkal jobb a viselése.

Kontaklencse előnye: ha esik az eső nem lesz vizes, hideg időbe nem párásodik, sokkal könnyebb lencsével sportolni, nem kell félni attol se h eltörik, mint a szemcsi, és nekem sokkal kényelmesebb is.

Kontaklencse hátránya: fűrdőbe *nem igazán lehet vele menni *ha veszel speciális búvárszemüveget akkor jo..de én cikinek érezném h ugy szaladgáljak, és ha a nap ugy megkapja az arcod akkor az elég vicces lesz.., szárazabb a aszem,ezért sok folyadékot kell inni, és a sminkelésnél *lehet h lesznek korlátok *én azota egyáltalán nem sminkelek,mert bevörösödik a szemem tőle..de van erre is speciális..de most nem lényeg ebbe a melegbe..a szemceruzával meg csak annyi van h nem belül kell húzni, hanem kívül, és akkor nincs gond..de erre is van kontaklencsés szemcerka(rimmel)

Szemcsi előnyei: nincs semmiféle irritáció, (más nem jut eszembe..mert én am lencsepárti vok,de a szemüvegre is szükségem van)

Szemcsi hátrányai: mázgásodik, korlátoz a sportban(én folyton félek röpinél) futásnál meg idegesít a h mozog..

Nah asszem mindent leírtam, írj privit ha van még ezzel kapcsolatben kérdésed.

2008. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

én szemüveges vagyok de kontaktalencsét szeretnék

szval szerintem az praktikusabb.

2008. szept. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
A szemüveg szerintem nagyon kényelmetlen, keretek közt látsz vele csak, pl oldalra nem. Akkor már inkább kontaktlencse, berakod és olyan mintha tökéletes látásod lenne, na meg lehet szineset kapni, nekem is most egy szép világoskék van, sokkal jobb mint a szemüveg amit előtte 2 évig hordtam.
2008. szept. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ÚÚ köszi :) ez tartalmas volt. :) Tulajdonképp látok mindkettő nélkül is, szóval ha ki kell venni az nem gáz. Vezetéshez kell meg Tvhez máshoz nem. Szóval akkor lencse. :) És ezzel milyen időközönként kell menni vizsgálatra? Vagy meddig jó amit felírnak?
2008. szept. 6. 17:01
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Van több féle..

1napos is van, 1honapos, és így tovább..asszem 1éves a legtöbb..de am akkro megnézik a szemedet amikor feliratod, és ha az lejárt akkor célszerű ismét nézetni..de am függ a kortol is..mert pl nekem még romlik a szemem..ezért 3-6havonta nézetem minden h. De am magátol is észreveszi az ember h már nem lát olyan jol..pl a rendszámokat stb.

(első válaszoló)

2008. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hm és az 1éves az pl hogy értendő? Hogy végülis ugyanazt a lencsét használod egy évig csak esténként kiveszed és beleteszed abba a folyadékba? Vagy abból is van olyan amit nem kell kivenni?
2008. szept. 6. 17:13
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Én is jobban szeretem a lencsét, mint a szemüveget. Voltaképpen az üveget ki nem állhattam: zavart, nyomott a keret, bepárásodott az üveg, nem is állt jól, volt, hogy ráültem... :D A lencsével ilyen baj nincs. Ami a bibi vele, hogy nem szabad elfelejteni magaddal vinni a tartóját, mert elég, ha valami por, vagy szempilla a szemedbe megy, máris vaksin kapsz a szemedhez, úgy szúr... Na meg alaposan kell tisztítani minden használat előtt, viszont inkább ez a két kellemetlenség, mint a mindenhol vágó keret a karcolódó és törékeny meg kényelmetlen szemüveg. :)
2008. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mitől függ, hogy lágy kell e vagy kemény?
2008. szept. 6. 17:22
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nem tudom megmondani, ne haragudj. A lágy lencse "modernebb", nekem kapásból azt írták fel, szóba se jött a kemény. Minden ismerősömnek lágy van, de ez a kérdés engem is érdekelne. Van egyáltalán még kemény lencse?
2008. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Dehogy haragszom... :) már így is többet segítettetek.. :) rövid időn belül :) úgyh köszönöm szépen eddig is mindenkinek!
2008. szept. 6. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!