Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért sötétül el előttem minden?

Miért sötétül el előttem minden?

Figyelt kérdés

Egy jó pár éve kezdődött.

A szobában voltam, és egyszer csak elsötétült előttem egy kicsit a kép. Lázas voltam, így betudtam, hogy a vírus okozta, de eleinte mindig 2-3 havonta elsötétült előttem minden egy kicsit.

Majd egy ideig semmi nem volt, azután megint elkezdődött, de akkor már alig láttam valamit, és egy picit szédültem is, és már havonta jött elő.

Történt olyan, hogy hirtelen felálltam, hogy ajtót kinyissam az autónak az ajtaját, és minden elsötétült előttem, nem hallottam, nem láttam semmit, és szédültem egy kicsit, és úgy nyitottam ki a kocsiajtót.

Majd abbamaradt, és most újra előjött egy ideje.

Ha hirtelen felállok és megyek, akkor elsötétül előttem minden, megfájdul a fejem, és szédülök. Meg kell állnom, és megtámaszkodnom valamibe.

Ha mozgok, akkor nincs ilyen jellegű probléma, de ha akkor mozgok, amikor megszédülök, megfájdul a fejem, akkor egyre jobban sötétül el előttem a kép.

Szóval, ha mozgok, miközben ez történik, akkor előttem sötétül el egyre jobban minden, de ha megállok, akkor abbamarad, és megáll azon a szinten, ameddig sötétült.

A szememmel tökéletesen látok. A szemész is azt mondta, hogy tökéletes a szemem, mikor soroltam neki a piros csíkon alul is a számokat. :D

A vérnyomásomat is megmérte, és azzal se volt gond. A vércukrom is rendben van. :)

Lehet, hogy azért van, mert ha nem mozgok éppen, akkor lemegy a vérnyomásom, és ha hirtelen felszökik, akkor előidézi ezt?!

Mert akkor jön elő a leggyakrabban, amikor egy fél órán át nézem a tv-t, és felállok, akkor szinte mindig előjön.

Szerintetek mitől lehet?! Mit csináljak, hogy elmúljon?!



2015. aug. 30. 18:28
 1/7 anonim válasza:
Lehet,hogy az étkezési szokásaiddal van a probléma.Iszol elég vizet?Egészségesen étkezel?Szerintem menj el orvoshoz biztos,ami biztos.
2015. aug. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha ezt elmondanád az orvosodnak.
2015. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vizet eleget iszom. 0,3 literes pohárból szoktam inni. Ha megszomjazok, akkor megiszok egy liter vizet. Mondjuk kell is. 192 cm vagyok.

Az étkezi szokásaimmal sincs gond.

De azért majd elmegyek tényleg egy orvoshoz, hátha tud javasolni valamit. Persze ezenkívül még várom mások javaslatait is. :)

Annyival még kiegészíteném, hogy beteg se szoktam lenni, télen megfázok, néha-néha van egy kis hőemelkedésem ilyenkor, de azzal elvagyok, általában egy hét alatt elmúlik.

2015. aug. 30. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Velem is ez van ,de nyugi!Ez csak azért van ha pl.: fekszel és szinte mozdulatlan vagy azután hirtelen kezdesz mozogni az agyad nem tudja olyan gyorsan felfogni az eseményeket mert lelassult arra a tempóra ameddig ültél/feküdtél :)


12/L nyugi ez normális ;)

2015. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"fekszel és szinte mozdulatlan vagy azután hirtelen kezdesz mozogni az agyad nem tudja olyan gyorsan felfogni az eseményeket mert lelassult arra a tempóra ameddig ültél/feküdtél" - :)) nem az agyad nem bírja a tempót, hanem a vérnyomásod van nyugalmi szinten és feljebb kell mennie, hogy mozogni tudj.
2015. aug. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hátha a már úgyis tudod mikor jön elő, akkor én ezt így csinálnám: vérnyomásmérő fel, ujj az indítógombon, hirtelen felállás, sötétülés, azonnal mérés. És mindjárt ki is derülne, hogy ilyenkor nagyon alacsony.

Az orvos hiába méregeti, amikor ott jó.

2015. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fazekas Krisztina01 válasza:

Tudom 2015 cikk, de hátha!🥺

Ma ugyanez történt a 19 éves lányommal.

Paniroztuk a hust.

Egyszer csak arra leszek figyelmes , hogy mondja anya nem látok de ilyen artikulalt hangon.

Utana elmegy a hallása mindkettő fülében.

Mivel már volt ilyen rohama tudtam mit kell tenni.

Zacskó a szaja es orra elé.

Befuj kiszív csakis a zacskóba orron be szájon ki.

Kozben jegaku a tarkóra.

Mikor már kap rendesen levegőt visszaállt a vérgkeringése cukros üdítő.

14 éves volt egy ennél sokkal de sokkal rosszabb ott az egesz karja lezsibadt a bal.

A szíve szúrt nagyon nem latott nem halott semmit es szedult nagyon.

Ott mentő kellett kiérkeztek stabilizaltak az állapotát.

Ugy ahogy az elobb leirtam.

Es kapott valami nyugtatót venasan.

Ebben az 5 évben kb 4x volt még ilyen , de csak nem latott es nem hallott es szédült.

Ez mitől lehet neki?

Ma nagyon megijedtem de muszaj volt tartani magam.

Mivel legalább 2 eve nem volt ilyen rohama.

Veles mi lett a 8 ev alatt kiderült mi okozta???

jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!