Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma 2 boltban azt mondták,...

Ma 2 boltban azt mondták, hogy kontaktlencsét csak napi 8 órát lehet viselni, különben károsodik a szem, tehát mellette kell szemüveget viselni. Így van?

Figyelt kérdés
2015. okt. 21. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen így van. Ha otthon vagy, érdemes szemüvegre váltani, és műkönnyet is használni.
2015. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 20 éve viselek kontaktlencsét szinte minden munkanapon. A kezdetekkor is több mint 8 órát viseltem, pedig akkor még nem ilyen modern lencsék voltak. Ezek a mai, magas oxigén áteresztő képességű lencsék pedig simán alkalmasak 12-16 órás viselésre is akár. A szememet rendszeresen nézi optometrista és szemorvos is, a világon semmi baja nincsen. Amúgy szemüveg feltétlenül kell, mindig nálam van, mert bármikor bármitől lehet diszkomfort érzet, ami miatt ki kell venni a lencséket.
2015. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Minden jót,mindenkinek!!!!!
2015. okt. 21. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol mást mondanak, nekem azt mondták 1 hétig ki sem kell venni ha nem akarom, tehát aludhatok is benne mert olyan magas oxigénáteresztő képességű ez a lencse... De nem szoktam amúgy aludni benne, mert akkor hamarabb ki kell dobni. De napi 14 órát viselem minden nap évek óta, szemüvegem meg sose volt, mert minek? Úgysem venném fel soha.
2015. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Péééééénz. Melyik éri meg nekik jobban? Ha csak kontaktlencsét hordasz, vagy ha kontaktlencsét és szemüveget is hordasz?:D Nyugodtan hordhatod a lencsét 10-12 órán át, sőt ha nem akarsz szemüveget egyáltalán válassz/kérj magas víztartalmút és magas oxigénáteresztő képességűt. Vagy rendelj netről. Nekem olyan elképesztő butaságokat mondtak az optikában, nem is figyelek rájuk már egyáltalán, pl kontaktlencse mellett nem lehet hosszú körmöd, a színes kontaktlencse vakságot okoz/nincs dioptriás, ha netről rendeled szintén megvakulsz.. :DDD Rafináltak ha pénzről van szó.

Ne aggódj.

2015. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 20. 15:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Az optometrista azt mondta,hogy cilinderes kontaktlencse nincs,nem lehet készíttetni.Ez igaz?
2018. nov. 30. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!